search
REKLAMA
Zestawienie

Malinowi rekordziści. AKTORZY i AKTORKI z największą liczbą nominacji do ZŁOTYCH MALIN

Jakub Zalewski

23 listopada 2020

REKLAMA

John Travolta

Kojarzony głównie z rolą Vincenta Vegi w filmie Pulp Fiction. Na całym świecie zebrał sobie rzeszę fanów, którzy podziwiają go za występ w roli wspólnika Julesa Winnfielda. Chyba nikt w scenie barowej tego filmu nie zatańczyłby tak, jak zrobił to John Travolta (no, chyba że Tarantino za kamerą!). Ten charakterystyczny aktor od lat 80. na przemian otrzymuje nominacje do Złotych Globów i Złotych Malin, a dwa razy udało mu się także powalczyć w wyścigu o Oscara. Dotychczas w słynnych The Razzies nominowany był dziesięciokrotnie, z czego dwukrotnie zwyciężył (za Bitwę o Ziemię Numer stulecia oraz Fanatyka Na zakręcie).

Eddie Murphy

Talent komediowy to zdecydowanie coś, z czego słynie aktor, który błyszczał w świetle reflektorów w latach 80. Jego kariera nabierała rozpędu w stand-upach, a następnie w branży aktorskiej. Eddie Murphy wypracował sobie mocne nazwisko znane na całym świecie, a jego występy w Grubym i chudszym czy Gliniarzu z Beverly Hills zostaną zapamiętane na długo. Padają jednak zarzuty wobec aktora, że zaczął grać w tandetnych komediach. Stąd też pojawiło się dziewięć nominacji do Złotych Malin za najgorsze aktorstwo, z czego jedna z nich zamieniona została na statuetkę (Norbit). Murphy potrafił jednak wrócić na dobre tory w swojej karierze i za rolę w filmie Nazywam się Dolemite otrzymał Nagrodę Odkupienia oraz nominację do Złotego Globu.

Faye Dunaway

Trzeba ją kojarzyć przede wszystkim z filmów Bonnie i Clyde, Chinatown oraz Sieć. Za rolę w ostatnim filmie, w którym wcieliła się w postać Diany Christensen, otrzymała Oscara. Faye Dunaway zdarzały się także aktorskie wpadki. Jedną z porażek, którą zanotowała, był angaż w filmie Pierwszy śmiertelny grzech. Zebrał on fatalne recenzje, a aktorka zgarnęła nominację do Złotej Maliny za najgorszy występ aktorski. Było to pierwsze, ale nie ostatnie takie „wyróżnienie”. W całej swojej karierze uzyskała ich aż osiem, a jedna z nich dotyczyła najgorszej aktorki dekady.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez znana jest nie tylko z kariery aktorskiej, ale także muzycznej. Zaczynała od filmów oraz telewizji i znana jest publiczności z Pociągu z forsą, Jacka czy Seleny. Organizatorzy Złotych Malin zainteresowali się nią po występach w Oczach anioła oraz Powiedz tak. Zagrała także w słynnym Gigli od Bena Afflecka, za który otrzymała tę niechlubną nagrodę. Łącznie w swojej karierze zarobiła osiem nominacji, ale odkupiła się Nagrodą Odkupienia za film Ślicznotki, który ponownie przyniósł jej możliwość walki o Złotego Globa.

REKLAMA