search
REKLAMA
News

JENNA ORTEGA zdradziła, jakie są jej ulubione horrory. Wśród nich film polskiego reżysera

Jenna Ortega występuje w szóstej części “Krzyku”.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2024

REKLAMA

Jenna Ortega w ostatnich latach zaliczyła role w kilku filmach grozy, m.in. w X oraz piątej i szóstej części Krzyku. W tym roku będziemy mogli obejrzeć ją w kontynuacji Soku z żuka, a aktualnie trwają prace nad drugim sezonem Wednesday. Jakie horrory ceni sobie sama aktorka?

Ortega kiedyś porozmawiała na ten temat z Rotten Tomatoes, podając 5 tytułów, które ceni sobie najbardziej. Wśród nich znalazły się:

  • Bal maturalny  (1980) – Ortega zauważyła, że produkcja z Jamie Lee Curtis to klasyk, ale też bardzo innowacyjny film i jeden z pierwszych przykładów historii, w której nie wiadomo, kto jest zabójcą. Pochwaliła też montaż i aktorstwo.
  • Naznaczony (2010) – film Jamesa Wana to jeden z pierwszych horrorów, które obejrzała Ortega. Aktorka przyznaje, że niektóre z ujęć mocno zapadły jej w pamięć i że oglądanie Naznaczonego w wieku 12 lat było traumatycznym przeżyciem. Co ciekawe, aktorka pojawiła się w niewielkiej roli w drugiej części filmu.
  • Opętanie (1981) – aktorka nazywa film pięknym i innym od czegokolwiek, co oglądała wcześniej. Ortega stwierdziła: “Uwielbiam oglądać film i czuć, że rośnie mi od niego poziom adrenaliny. Czuję, że robota została wykonana, gdy film inspiruje mnie i podsuwa pomysły”.
  • Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii (2015) – Ortega zachwala w debiucie Roberta Eggersa zdjęcia, historię oraz występy aktorskie. Produkcja zapadła jej w pamięć na kilka tygodni.
  • Persona (1966) – choć film nie jest oficjalnie klasyfikowany jako horror, trafił na listę Ortegi. Aktorka przyznała, że produkcja wywołuje u niej dreszcze, a niektóre z ujęć są niesamowite.

Przy innej okazji Ortega zdradziła z kolei, jaki horror najbardziej przeraził ją w dzieciństwie. Więcej tutaj. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA