search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wygląda dziś obsada kultowego THE ROOM Tommy’ego Wiseau?

Zagrali w The Room, jednym z najgorszych filmów świata. Jak potoczyły się ich losy?

Łukasz Budnik

10 lipca 2021

The Room
REKLAMA

The Room to film bezsprzecznie film kultowy, a przy tym uznawany za jeden z najgorszych w historii kina (nie bez powodu). Dzieło Tommy’ego Wiseau, który zajął się scenariuszem, reżyserią i zagrał w nim główną rolę, zostało fatalnie przyjęte po premierze, ale z czasem zyskało grono sympatyków, którzy tłumnie uczęszczają na specjalne pokazy filmu.

Słynne są historie na temat trudów realizacji filmu i zachowań Wiseau na planie – całą książkę poświęcił temu Greg Sestero, przyjaciel Tommy’ego i odtwórca roli Grega. „Disaster Artist” zostało później zekranizowane przez Jamesa Franco, który sam wcielił się w Wiseau.

Jak potoczyły się kariery osób biorących udział w The Room?

Tommy Wiseau – Johnny

the room 10

The Room nie było ostatnim słowem Wiseau, jeśli chodzi o karierę aktorską i reżyserką. Zagrał jeszcze m.in. w krótkometrażowym The House That Drips Blood on Alex oraz sequelu Gliniarza samuraja. W Best F(r)iends ponownie spotkał się na planie z Gregiem Sestero (który był też autorem scenariusza), a na ten rok planowana jest premiera kolejnego filmu z ich udziałem, w dodatku wyreżyserowanego przez Wiseau – Big Shark. W 2020 roku twórcy dokumentu Room Full of Spoons zdradzili, że Wiseau pochodzi z Polski, konkretnie z Poznania.

Greg Sestero – Mark

the room 9

Oh hi, Mark! Sestero także nie zniknął z ekranów, choć pojawia się głównie w mało ambitnych produkcjach i od czasu do czasu gości w internetowych programach. Napisał wspomnianą książkę, na kanwie której James Franco nakręcił swój film. W tym roku dodał do swojego portfolio produkcję Netflixa – zagrał niewielką rolę w Nawiedzonym dworze w Bly.

Robyn Paris – Michelle

the room 7

Paris aktualnie skupia się głównie na pisaniu scenariuszy – jest zresztą autorką mockumentu The Room Actors: Where Are They Now, w którym poznajemy losy fikcyjnych wersji aktorów z The Room lata po tym, jak wystąpili w jednym z najgorszych filmów świata. Zagrała w nim wraz z większością osób, które wymienione zostaną poniżej.

Juliette Danielle – Lisa

the room 8

Dla Daniel niemałym szokiem był seans gotowego The Room i uświadomienie sobie, jak koszmarne są w nim sceny seksu – wspominała później, że musiała to zapić dużą ilością szampana. Później przepadła na kilka lat, a pokazywać się na ekranach zaczęła znowu w 2013 roku. Teraz grywa okazjonalnie, a poza tym robi zlecenia graficzne.

Philip Haldiman – Denny

the room 6

Po premierze The Room, Haldiman wystąpił w kilku niskobudżetowych produkcjach, a później zajął się dziennikarstwem, pisząc m.in. dla Independent Newsmedia. Przyczynił się do stworzenia serii komiksowej My Big Break. Utrzymuje kontakt z resztą drugoplanowej obsady.

Carolyn Minnott – Claudette

the room 5

Dla Minnott The Room było debiutem, który mógł się źle skończyć – w czasie zdjęć zemdlała i musiała być wieziona do szpitala przez Sestero. Od czasu premiery filmu Wiseau nie pojawia się na ekranach, choć wzięła udział we wspomnianym serialu Paris.

Greg Ellery – Steven

the room 4

Ellery wziął udział w kilku projektach które przemknęły bez echa oraz w serialu Paris, gdzie spotkał się z resztą obsady.

Kyle Vogt – Peter

the room 3

Vogt po The Room grał w filmach krótkometrażowych, choć wziął także udział w filmie Wojna Charliego Wilsona. Nie doczekał się tam jednak miejsca w napisach. Pojawiał się też w streamach internetowych poświęconych grze „Lochy i smoki”.

Dan Janjigian – Chris-R

the room 2

Janjigian nie grywa już dziś w filmach – zamiast tego pracuje jako mówca motywacyjny sprzedawców i menedżerów. Powrócił jednak by wziąć udział w serialu Paris i entuzjastycznie wypowiadał się o filmowym Disaster Artist (w jego rolę wcielił się tam Zac Efron).

Mike Holmes – Mike

the room 1

Holmesa także nie oglądamy na ekranie, chyba że liczyć rolę zombie w serialu The Walking Dead. Wziął udział we wspominanym dokumencie The Room Full of Spoons.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA