search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Jak mógł wyglądać CHEWBACCA w STAR WARS? Studio naciskało na to, aby był ubrany

Łukasz Budnik

25 kwietnia 2021

REKLAMA

Mark Hamill znany jest ze swoich częstych interakcji z fanami w serwisach społecznościowych. Aktor często odnosi się do pytań zadawanych przez miłośników Star Wars lub po prostu odpowiada na ich posty. Tym razem odtwórca roli Luke’a Skywalkera udostępnił post swojego kolegi z branży – Josepha Gordona-Levitta.

Znany m.in. z 500 dni miłości aktor zamieścił w poście szkice koncepcyjne autorstwa Ralpha McQuarrie’ego, przedstawiające popularnego bohatera z Gwiezdnych wojen – Chewbaccę. Hamill w komentarzu do obrazków napisał, że na wczesnym etapie studio naciskało na to, aby Chewbacca nie paradował na ekranie bez spodni i nosił bryczesy, stąd też na ilustracjach bohater jest ubrany. Aktor dodał jeszcze, że fakt, że studio zwracało uwagę przede wszystkim na to, a nie pewne groteskowe elementy w scenariuszu, jednocześnie bawiło i martwiło twórców.

Ostatecznie Chewbacce bliżej do drugiego z przedstawionych powyżej konceptów, z tą różnicą, że studio zgodziło się na wizję Lucasa i jedynym elementem garderoby bohatera pozostał bandolier. Co ciekawe, na podstawie pierwszego ze szkiców McQuarrie’ego w 2007 roku stworzono figurkę (do zobaczenia w tym miejscu). Więcej szkiców koncepcyjnych z Chewbaccą, który wówczas prezentował się zupełnie inaczej niż ostatecznie w filmie, zobaczycie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA