search
REKLAMA
Znalezione w sieci

GEORGE R.R. MARTIN jako gość weselny na zakulisowym zdjęciu z odrzuconej sceny z pilota GRY O TRON

Łukasz Budnik

30 października 2020

REKLAMA

Na półki amerykańskich księgarni trafiła książka “Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series”, której autor – James Hibberd – opisuje proces powstawania Gry o tron, w tym niesławnego pilota, który nie trafił do emisji.

Przy tej okazji do sieci trafiają anegdoty opowiadane przez twórców, którzy wspominają problemy realizacyjne i katastrofalny efekt końcowy odrzuconego odcinka, ostatecznie nakręconego na nowo za zgodą włodarzy HBO. Jedną z ciekawostek jest fakt, że w niewykorzystanej scenie ze ślubu Daenerys i Khala Drogo statystował sam George R.R. Martin, autor powieści, na podstawie których oparto serial. Pisarz wspominał, że “wyglądał jak idiota, ale bawił się dobrze”. Teraz możemy zobaczyć, jak Martin prezentował się na planie w Maroku, udostępnił bowiem w mediach społecznościowych następujące zdjęcie:

Martinowi towarzyszy Ian McNeice, który wcielał się w Ilyrio Mopatisa. Pisarz stwierdził, że on sam grał zapewne innego mastera.

Chcielibyście zobaczyć oryginalną wersję pilotażowego odcinka Gry o tron?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA