O PROJEKCIE

"Violemi - The Slave of Delusion" to epicka opowieść o dojrzałości i odpowiedzialności oraz związanych z nimi trudnych wyborach. Utrzymana w stylistyce legendy, wyróżnia się także nowatorską formą - łączącą elementy opery, musicalu i symfonicznej muzyki filmowej. Świat Arstonaroth, budowany słowem, jest doskonałym tłem dla emocji głównych bohaterów, budowanych za pomocą motywów muzycznych. Porywająca historia, którą dzięki muzyce za każdym razem można odkrywać na nowo.

Ten niezależny niskobudżetowy projekt został zrealizowany przy udziale szerokiego grona osób. Oś projektu stanowił autor muzyki - kompozytor Paweł Pudło, będący także producentem nagrań i koordynatorem całości. Opowieść i teksty utworów zostały napisane przez Annę Osowską. Pozostałe osoby były zaangażowane w prace związane z nagraniami (muzycy i ekipa techniczna), realizacją dźwięku oraz oprawą graficzną.

Według początkowych założeń projekt miał składać się z dwóch integralnych części - warstwy muzycznej i obrazu, razem tworzących niezależną produkcję filmową. Ze względu na problemy produkcyjne obraz nie powstał, jednakże wiara w projekt i silne postanowienie wykorzystania zgromadzonych już materiałów wpłynęły na decyzję kontynuowania prac nad opowieścią i muzyką. Efektem jest ponadgodzinny swoisty koncept-album, w którym historia opowiedziana jest za pomocą słów i muzyki.

PROJEKT W LICZBACH

 • 34 miesiące pracy
 • 23 dni w studio nagraniowym
 • 54180 plików komputerowych związanych z muzyką
 • 19395 plików komputerowych związanych z produkcją pozamuzyczną
 • 15 komputerów używanych w produkcji (w tym 2 prawie non stop)
 • setki gigabajtów danych
 • setki kartek papieru
 • 223 strony partytury
 • 87 osób biorących udział w produkcji
 • 3 osoby biorące czynny udział w całości postprodukcji


 • ALBUM

  "Violemi - The Slave of Delusion" to album trwający niemal godzinę. Muzyka została skomponowana na 117 instrumentów, 80-osobowy chór mieszany, sopran solo oraz dwoje wokalistów.

  STRESZCZENIE

  W królestwie odciętym od reszty świata, otoczonym pasmem gór i gęstwiną lasów, życie toczy się szczęśliwie i dostatnio. Świadoma decyzja pierwszych mieszkańców, aby uniemożliwić wszelki dostęp z zewnątrz przyniosła z upływem czasu zamierzony rezultat: w królestwie tym, zwanym Arstonaroth, nikt już nie wspomina dawnych czasów, naznaczonych krwią, niewolą i cierpieniem, czasów wojen i walk o władzę absolutną.

  Przez prawie pięćset lat rządy w Arstonaroth sprawuje ród Ottarchów - rządy mądre, sprawiedliwe, oparte na tradycji. Nieoczekiwana zbrodnia burzy jednak istniejący porządek - gdy król ginie z ręki syna, a tron obejmuje jego córka, Violemi, w królestwie nic już nie jest takie jak dawniej...

  LINKI

  Bezpośredni link do pressbooka:
  http://violemi.com/media/pressbook_pl.zip

  Bezpośredni link do MySpace,
  gdzie można posłuchać znacznie więcej muzyki z Violemi niż jest na stronie:
  www.myspace.com/violemi

  Więcej informacji, grafik oraz zdjęć na stronie:
  www.violemi.com
  Strona dostępna w angielskiej, polskiej, rosyjskiej oraz japońskiej wersji językowej.

  CD "Violemi: The Slave of the Delusion" można zakupić na stronie:
  www.violemi.com/pl/shop

  Recenzja albumu:
  www.film.org.pl/soundtrack/tekst/recenzje/violemi.html

  Patronat medialny nad tym niezwykłym wydawnictwem objął Portal FILM.ORG.PL


  POWRÓT DO WYBORU
  STRONA GŁÓWNA "MUZYKI"