BRUCE LEE I INNI
Leksykon filmów wschodnich sztuk walki
Ze wstępu:
Zapraszam Cię Czytelniku w podróż na Daleki Wschód: zajrzysz na chwilę do kolebki kung-fu - świątyni Shaolin, odwiedzisz wytwórnie Shaw Brothers i Golden Harvest; poznasz życiorysy Bruce'a Lee (dowiesz się, między innymi, co naprawdę było przyczyną jego śmierci) i jego syna Brandona, Jackie Chana, Cynthii Rothrock, Jet Li, Jean-Claude Van Damme'a, Chucka Norrisa, Stevena Seagala i innych mistrzów wschodnich sztuk walki. Dowiesz się co to jest kung-fu, kim byli ninja, czym był kodeks bushido i... Miłej podróży.
autor, Sławomir Zygmunt


Powiększ okładkę
A wszystko to znajdziesz w książce:
BRUCE LEE I INNI
Leksykon filmów wschodnich sztuk walki


Leksykon obejmuje omówienia 165 filmów (kung-fu, karate, japońskich filmów "miecza"), historię kung-fu, noty biograficzne najsłynniejszych aktorów i reżyserów tego gatunku filmowego, filmografie, słowniczek fachowych określeń. W leksykonie znajduje się także rozdział pod wielce wymownym tytułem "Sztuki walki w polskich filmach".


Jedyne takie wydawnictwo w Europie Środkowej!


Sławomir Zygmunt

Dziennikarz, muzyk. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa UW. Opublikował kilkaset artykułów, wywiadów i recenzji. Od wielu lat współpracuje z miesięcznikami "FILM", "KINO", "CINEMA". Pisze również scenariusze, muzykę teatralną (m.in. spektakl "Sted: opowieść-wiatr"), filmową (filmy dokumentalne, oświatowe i reklamowe) oraz piosenki. Popularyzator azjatyckiego kina. Od kilku lat ćwiczy tai chi chuan. Jest członkiem Związku Polskich Autorów I Kompozytorów ZAKR i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

! Przeczytaj wywiad z autorem - kliknij tutaj
! Przeczytaj recenzję książki - kliknij tutaj
! Zobacz wyniki konkursu - kliknij tutaj

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ