Trailery filmów

Nick Cave – nowy album i nowy film, One More Time With Feeling

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Nick Cave należy do tych artystów, których twórczość cenię sobie od wielu lat. Z zespołem The Bad Seeds stworzył wiele genialnych albumów, choć przymiotnik „genialny” nie oddaje tego, co jest związane z osobowością Cave’a. Niesamowicie twórczy, charyzmatyczny i na muzycznej mapie świata traktowany jako osobne zjawisko, uciekające gatunkowym definicjom. Nie gwiazdorzy, ale jest bardzo świadomy tego, kim jest i co stworzył – między innymi to zostało poruszone w świetnym fikcyjnym dokumencie 20000 dni na Ziemi, w którym Cave pobawił się swoim wizerunkiem. 

Facet jest niesamowity i basta. Każde filmowe info z nim w roli głównej jest na wagę złota.

9 września pojawi się nowy jego i zespołu The Bad Seeds album, „Skeleton Tree”, a premierze będzie towarzyszył film dokumentalny, One More Time With Feeling. W kilkuset kinach na świecie, także w 3D – o powstawaniu albumu. Ale też z uderzaniem w osobiste tony, bowiem cały proces twórczy miał miejsce w cieniu tragedii, jaką była śmierć 15-letniego syna Cave’a, Arthura.

Reżyserem filmu jest Andrew Dominik, znakomity reżyser tworzący zbyt rzadko. Tylko trzy filmy na koncie, ale każdy z nich świetny, w swoim gatunku wyróżniający się. Bo cóż naprawdę złego można powiedzieć  takich filmach, jak Chopper, Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda czy Zabić, jak to łatwo powiedzieć?

Zwiastun poniżej. Trudno przewidywać, czy film do Polski dotrze. Będzie seans we Wrocławiu, 8 września, w kinie Nowe Horyzonty oraz w Multikinie w całej Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=svru1jNLIK8

nctbs-omtwf-final_land

Ostatnio dodane