Strona Billa Hastingsa „Search for the Zone” działa naprawdę! Kolejny element układanki TWIN PEAKS

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

W dziewiątym odcinku nowego sezonu Miasteczka Twin Peaks Bill Hastings (Matthew Lillard) opowiada o swojej fascynacji tym, co tajemnicze, niepoznane i paranormalne, jak również o tym, jak wespół z sekretną kochanką, Ruth, na krótko przed jej śmiercią nawiązał kontakt z przebywającym w innym wymiarze (w stanie „hibernacji”) majorem Briggsem. Zainteresowania Hastingsa skonkretyzowały się w formie strony internetowej „The Search for the Zone”. Czy będzie dużym zaskoczeniem informacja, że taka strona jak najbardziej funkcjonuje (podobnie zresztą jak konto doktora Haywarda na Skypie)?

Nie dość, że funkcjonuje, ale też zawiera w sobie sporo niespodzianek, na które internauci natychmiast chciwie się rzucili – a nuż gdzieś ukrywa się jakaś wskazówka z sensacyjną informacją?

We wstępie Bill Hastings informuje, że strona (działająca od pierwszego czerwca 1997 roku, co oznacza, że Dougie jest poniekąd jej rówieśnikiem; ostatnio aktualizowana w listopadzie 2015) wyraża fascynację, jaką on, Ruth i ich okazjonalny współpracownik, tajemniczy Heinrich Viegel, żywią względem podróży w czasie i między wymiarami, życia po życiu, ciemnej materii i tak dalej. Jak czytamy poniżej, głównym obszarem zainteresowania jest odpowiedź na pytanie, co by się stało, gdyby istota z innego wymiaru znalazła drogę do naszej rzeczywistości – jakie byłyby konsekwencje? Jeżeli klikniemy, by przejść do starszych wpisów, otwiera się strona ochrzczona przez fanów mianem „radia”. Rzeczywiście brzmi to jak stacja radiowa (najpierw słychać kultowe „Falling”, potem „Shadows” i kolejne utwory) z okazjonalnymi przestrojeniami/interferencjami – da się rozpoznać głosy, nie słychać jednak wyraźnie, co mówią i do kogo należą. Na pewno jeden z nich jest kobiecy, a czy drugi może należeć do majora Briggsa?

Na samym dole głównej strony widnieją współrzędne geograficzne, które – jak sprawdził oddany fan serii, prowadzący stronę „Welcome to Twin Peaks”, Pieter Dom – wskazują na miejsce w pobliżu Spearfish, na północ od parku narodowego Black Hills w Dakocie Południowej. Jeśli na nie kliknąć, otwiera się strona z zamazanym obrazem – prawdopodobnie witryny sklepiku znanego nam z ósmego odcinka. Mała niespodzianka czeka na nas również, jeżeli klikniemy drugie drzewko od lewej w rzędzie poniżej.

Strona udostępnia też kilkanaście częściowo aktywnych linków, pod którymi można znaleźć sporo artykułów, między innymi na temat teorii światów równoległych i sylwetki fizyka Hugh Everetta. Oddzielnie znajdują się trzy linki związane z klasykiem literatury science fiction, Robertem Heinleinem. Dziewięć wpisów znajduje się również w księdze gości. Najnowszy z nich wyraża troskę z powodu braku aktywności twórców.

Najwięcej uciechy przyniosły fanom trzy pliki dźwiękowe: electrical_interference_1, electrical_interference_2 oraz vortex. W okolicach dwudziestej sekundy tego ostatniego słychać wyraźnie okrzyk „pomocy!”, być może wydany przez kogoś, kto jest wciągany w „wir”.

Nawet jeśli trudno tu mówić o jakichkolwiek jasnych wskazówkach, tym prostym pomysłem Lynch z ekipą dostarczyli swoim fanom mnóstwa radości, a internet zaroił się od spekulacji i teorii. Niewykluczone zresztą, że warto stronę dalej monitorować – może wraz z emisją kolejnych odcinków pojawią się na niej nowe treści?

Ostatnio dodane