Jurassic World 2 – co już wiemy? Garść informacji o sequelu

Autor: Anna Ciarkowska
opublikowano

W 2015 roku, po ogromnym sukcesie Jurassic World, szefowa Universal Studios wyjawiła, że kultowy film o dinozaurach będzie miał nie dwie, jak przewidywano, ale trzy części. Premiera Jurassic World 2 planowana jest na 22 czerwca 2018 rok i aktualnie trwają rozmowy z aktorami, którzy wezmą udział w projekcie. Zdjęcia mają rozpocząć się w lutym 2017 roku.

W filmie zagrać ma m.in. Toby Jones, którego wcześniej mogliśmy oglądać chociażby w Igrzyskach śmierci lub słuchać (jako Zgredka) w Harrym Potterze. Na Isla Nublar pojawi się także Rafe Spall, który ma na koncie m. in. rolę w Prometeuszu. Dołączą oni do aktorów znanych z poprzedniej części Jurassic World – Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard.

Nad produkcją czuwa oczywiście „ojciec” świata Jurassic – Steven Spielberg. W drugiej części trylogii na krześle reżysera zamiast Colina Trevorrowa zasiądzie Juan Antonio Bayona. Trevorrow nie wycofał się jednak całkowicie z przedsięwzięcia, ale wraz z Derekiem Connollym pracuje nad scenariuszem. Ten zaś owiany jest tajemnicą. Możemy jedynie przypuszczać, kierując się mglistymi wypowiedziami przedstawicieli Universal i scenarzystów, że akcja przeniesie się poza wyspę Nublar, a ważną rolę odegra doktor Wu i wykradzione przez niego jaja dinozaurów.

bayona-penny-dreadful-serielizados

Na fali popularności kultowego Jurassic Park, które dwie dekady temu zachwycało efektami specjalnymi, pierwsza część nowej trylogii z 2015 roku została jednym z najbardziej dochodowych filmów w dziejach kina, „zarabiając” niebotyczną kwotę 1.7 miliarda dolarów. Czy Jurassic World 2 w reżyserii Hiszpana, twórcy m.in. Sierocińca, będzie zaskakujący, wciągający i  rozbudzi apetyt miłośników dinozaurów na ostatnią część trylogii?

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane