HAN ZOSTAŁ SOLO – Miller i Lord opuszczają plan filmu o Hanie Solo

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Zaplanowany na maj przyszłego roku, niezatytułowany, drugi po Łotrze Jeden spin-off Gwiezdnych wojen wpadł w spore kłopoty. Właśnie ogłoszono, że na skutek (a jakże!) różnic artystycznych pracę nad filmem zakończyli dotychczasowi reżyserzy – Christopher Miller i Phil Lord. Kathleen Kennedy, szefowa LucasFilm, podkreśliła naturalnie talent twórców i doceniła ich zaangażowanie w projekt, a Miller i Lord wyrazili dumę z obsady i załogi filmu. Do sytuacji doszło zaledwie kilka tygodni przed planowanym zakończeniem zdjęć.

Jeśli wierzyć plotkom, to właśnie konflikt z Kasdanem, który, w przeciwieństwie do Millera i Lorda, nie chciał tworzyć komedii, doprowadził do odejścia reżyserów.

Akcja niezatytułowanego jeszcze filmu dziać się ma około dziesięć lat przed Nową nadzieją. W głównej roli zobaczymy Aldena Ehrenreicha. Partnerować mu będą m.in. Donald Glover (jako Lando Calrissian), Emilia Clarke, Woody Harrelson i Michael Kenneth Williams. Powróci oczywiście Wookie Chewbacca. Za scenariusz odpowiadają Lawrence Kasdan i jego syn Jon. Jeśli wierzyć plotkom, to właśnie konflikt z Kasdanem, który, w przeciwieństwie do Millera i Lorda, nie chciał tworzyć komedii, doprowadził do odejścia reżyserów.

Nie ukrywam, że młodzieńcze losy Hana Solo od początku wydawały mi się projektem kompletnie niepotrzebnym, wymuszonym, a pomysł na Hana Solo bez Harrisona Forda zakrawa o bluźnierstwo. Tym, co dawało promyczek nadziei, były właśnie ciekawe nazwiska reżyserów – do tej pory związanych ze światem oryginalnych komedii (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe, Lego przygoda, 21 Jump Street, 22 Jump Street). Zostaje oczywiście jeszcze scenariusz Lawrence’a Kasdana, ale czy weteran serii (Imperium kontratakuje, Powrot Jedi Przebudzenie Mocy) stanie na wysokości zadania?

Do tej pory podobne problemy, chociaż nie na takim etapie produkcji, Disney przechodził przy drugiej części Thora i Ant-Manie (słynne odejście Edgara Wrighta). Wyszły z tego jedne z najgorszych filmów w Kinowym Uniwersum Marvela.

Kathleen Kennedy zapowiedziała, że nowy reżyser wkrótce zostanie ogłoszony. Plotki mówią o angażu Rona Howarda. Co ciekawe, jego nazwisko wiązane było z uniwersum już przy okazji Mrocznego widma. Zobaczymy też, czy uda się utrzymać majową datę premiery.

Ostatnio dodane