Darren Aronofsky kręci w Polsce

Autor: Jacek Lubiński
opublikowano

Jak donoszą nasi internetowi szpiedzy, nad Wisłą przebywa właśnie uznany amerykański reżyser filmowy, Darren Aronofsky. Dokładnie twórca ten zaszył się pod Wrocławiem, gdzie właśnie zakończyły się zdjęcia do reklamówki wódki Belvedere.

Koncern LVMH, do którego należy marka, wespół z odpowiadającą za produkcję firmą Tango Production Poland, rusza ze swoją globalną kampanią za około sześć tygodni i osoba autora filmu Czarny łabędź – za który otrzymał nominację do Oskara – ma im w tym wydatnie pomóc.

Tym samym produkowane w Żyrardowie Belvedere umacnia swój wizerunek uznanego na świecie trunku, po który parę lat wcześniej sięgał sam James Bond w Spectre. Wtedy także LVMH prowadziło głośną kampanię reklamową wódki, w ramach kooperacji z producentami filmu o brytyjskim agencie.

Kampania reklamowa w okresie premiery Spectre

Z kolei Aronofsky dołącza do całkiem sporej listy zagranicznych filmowców, którzy promowali bądź pomagali promować produkty made in Poland. Jeszcze kilka lat temu w centrum stolicy dumnie wisiały ogromne billboardy z odzianym w garnitury marki Vistula & Wólczanka innym „double-o-seven”, Pierce’em Brosnanem.

Przed nim byli natomiast jeszcze między innymi: Jean Reno (piwo EB), Bruce Willis (wódka Sobieski, także należąca do spółki Belvedere, z którą to ostatecznie gwiazdor popadł w konflikt), Chuck Norris, Kevin Spacey, Antonio Banderas, Gérard Depardieu, Danny DeVito, John Cleese (wszyscy dla banku BZ WBK), Juliette Binoche (bank Crédit Agricole), Emmanuelle Seigner (kosmetyki Dr Irena Eris), Sophia Loren (makaron Malma), Madonna (Radio ZET) czy Cindy Crawford, która zachwalała swego czasu nie tylko Pepsi, ale i słowiańską wodę Arctic. Nie była zresztą jedyna – Monica Belucci kochała Cisowiankę Perlage równie mocno, jak wszyscy mężczyźni kochają ją.

Nie była to przy tym pierwsza wizyta Aronofsky’ego w naszym kraju. Twórca ten wiele lat temu promował w Polsce swój kultowy film Requiem dla snu. Natomiast w listopadzie na rodzimych ekranach kin pojawi się jego najnowszy film – Mother!, w którym zagrali Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Domhnall Gleeson, Michelle Pfeiffer i Ed Harris.

Ostatnio dodane