Czas Apokalipsy stanie się grą!

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Jak wiemy, film i gry komputerowe to media, które potrafią ze sobą współpracować. To drugie dostarcza pierwszemu gotowe do zaadaptowania materiały. Nierzadko zdarza się też tak, że to konkretny film przerabiany jest z na język cyfrowej rozgrywki. Przykładów gier, które zostały stworzone na podstawie filmu jest bez liku. Teraz do tego grona ma dołączyć kolejny tytuł: Czas Apokalipsy.

Do tego, aby zaadaptować swe dzieło na grę wideo, reżysera Francisa Forda Coppolle przekonali ludzie związani z tworzeniem taki gier jak Gears of War, Fallout: New Vegas, Wasteland 2 oraz Pillars of Eternity. Wynikiem tych rozmów jest projekt gry, która podlegając zasadom gatunku gier RPG, byłaby skąpana w tonacji psychologicznego horroru. Tak o planach adaptacji Czasu Apokalipsy na grę wideo wypowiada się sam reżyser:

[quote]Czterdzieści lat temu dałem światu osobisty, artystyczny obraz, w nadziei, że zdoła on wpłynąć na kolejne pokolenia odbiorców. Dziś dołączam do grona śmiałków, zespołu, który chce stworzyć interaktywną wersję Czasu Apokalipsy, gdzie jako kapitan Benjamin Wilard mierzymy się z okrucieństwem wojny w Wietnamie. Obserwuję, w jaki sposób gry wideo stają się nowym, liczącym się sposobem opowiadania historii i jestem podekscytowany możliwościami przeniesienia Czasu Apokalipsy na nowe nośniki, do użytku dla nowych pokoleń.[/quote]

Gra ma rzucić nas w sam środek filmowej narracji. Jako kapitan Willard otrzymujemy zlecenie zabicia zbuntowanego pułkownika Kurtza. Problem w tym, że aby do niego dotrzeć, musimy pokonać szereg wojennych przeciwności losu. Podejmowane przez nas decyzje będą wpływać na kształt odgrywanej historii.

Projekt został umieszczony na kicstarterze, w nadziei, że uda uzbierać się na niego 900 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną w skarbonce jest już 145 tysięcy. Zbiórka potrwa do końca lutego. Autorzy zamieścili nawet wstępny teaser, wizualizujący i streszczający założenia przyświecające tworzonej grze – wygląda to nawet interesująco. Planowany czas realizacji projektu to październik 2020 roku.

Ostatnio dodane