CASTLE ROCK. Serial osadzony w świecie Stephena Kinga: jest teaser!

Autor: Berenika Kochan
opublikowano

„Czy dzisiaj jest Gwiazdka?” – śmiało mogą zapytać fani Stephena Kinga. Wiadomość o serialu, którego akcja rozgrywać się będzie w Castle Rock, fikcyjnym mieście w stanie Maine, kolebki wielu historii stworzonych przez mistrza horroru, jest jak najlepszy prezent bożonarodzeniowy.

Wraz z J.J. Abramsem pragniemy was zaprosić na wycieczkę do Castle Rock. Wkrótce. Strzeżcie się.

To wczorajszy tweet Stephena Kinga, który bierze czynny udział w produkcji. Niezależnie od zapowiedzi pisarza, fani mogą też cieszyć się minutowym teaserem, który mimo prostej (nawiązującej pewnie do czasu akcji najlepszych dzieł Kinga) formy – miażdży.

Czy punkty w powyższym materiale sugerują miejsca akcji poszczególnych odcinków? Znajdują się pośród nich więzienie Shawshank, dom Marstenów z Miasteczka Salem, kryjówki Pennywise’a (premiera najnowszej adaptacji To! w tym roku) czy sławetny Sklepik z marzeniami. Co ciekawe, teaser wymienia również postaci kreowane w miejscach odległych od Castle Rock: Annie Wilkes, Danny’ego Torrance’a, Johna Coffeya i pana Jinglesa. Czy w serialu pojawią się wszystkie te postaci, czy może całkiem nowe? Trudno stwierdzić. Można jednak podejrzewać, że Castle Rock pełne będzie wartościowych dla fanów Kingowskich powieści smaczków.

 

Serial tworzy Bad Robot Productions, wytwórnia odpowiedzialna za produkcję Zagubionych i ostatnio Westworld, a jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe, m.in. za niektóre tytuły z serii Mission: Impossible i Star Trek. Nie znamy daty premiery Castle Rock (jak napisał King, „wkrótce”, więc może pojawi się równie nagle jak Pennywise z kanału), wiemy natomiast, że będzie dostępny na amerykańskiej platformie Hulu. W oczekiwaniu na To! i Mroczną wieżę, szykuje się nam w tym roku prawdziwa horrorowa uczta – King dostarcza składników, filmowcy gotują.

Ostatnio dodane