ZWIASTUN: Jak wytresować smoka 2 | FILM.ORG.PL

ZWIASTUN: Jak wytresować smoka 2
Rafał Oświeciński
12.04.2014


Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie „Jak wytresować smoka” to chyba najfajniejsza animacja ostatnich lat. Pomijam tu oczywiście wszelkie ambitniejsze projekty dla dorosłych,  ale w swojej kategorii bije na głowę ostatnie wynalazki Pixara, Disneya i inne produkcje Dreamworks. Przyjemna baja, niegłupia, intertekstualna gra niezbyt nachalna, do tego kapitalnie wykonana. Część druga, która pojawi się w czerwcu, wygląda nie gorzej, choć z sequelami różnie to bywa, wiadomo. Najnowszy zwiastun tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że do kina na pewno się wybiorę, choć mam obawy, czy zabierać na seans przedszkolaka – jednak duże paskudne smoki i wojna wisząca w powietrzy nie nastrajają mnie, jako rodzica, zbyt optymistycznie.

Plakaty do zobaczenia tutaj.

how-to-train-your-dragon-2-astrid1

how-to-train-your-dragon-2-fishlegs

how-to-train-your-dragon-2-image

how-to-train-your-dragon-2-ruffnut

how-to-train-your-dragon-2-toothless-hiccup

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Mike

  Pierwszą część odświeżam sobie co jakiś czas. Do tego ta muzyka… Co ciekawe polski dubbing moim zdaniem wypadł lepiej niż oryginał gdzie wikingowie mówią ze szkockim akcentem a niektóre głosy są dobrane tak sobie…

  • Łukasz Grzesik

   Zwłaszcza główny bohater. Mówi w wersji angielskiej tak jakby miał cały czas zatkany nos, natomiast po Butlerze cały czas spodziewałem się „This is Beeeeeeerk!” i kopnięcia posłańca w stronę morza. Szkoda, że tego nie wykorzystali. ;-)

 • Łukasz Grzesik

  Co do samego filmu, to jeżeli ktoś naprawdę lubi „Jak wytresować smoka”, to polecam serdecznie serial „Jeźdźcy smoków”, który to serial dla dzieci potężnie spoileruje część drugą. Zwłaszcza w drugim sezonie. Niemniej, tu należy przyznać jego twórcom, jest po prostu dobry, przemyślany i konsekwentny. Co jeszcze gorsze, pomimo tego, że robi go zupełnie inna ekipa od filmu, zachował jego klimat i bez problemu można go oglądać całą rodziną.

  Testowane podczas maratonu na Cartoon Network.

 • minia

  Równie świetny jak część poprzednia :D tu jest w super jakości:
  jak-wytresowac-smoka2.vie.pl


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

CIEMNA STRONA MIASTA. Wpadka Mistrza Scorsese.

Następny tekst

The MachineTagi:

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE