Zwiastun INDEPENDENCE DAY: RESURGENCE | FILM.ORG.PL

Zwiastun INDEPENDENCE DAY: RESURGENCE
Rafał Oświeciński
13.12.2015


ID4 to bezsprzecznie klasyk popcornowego kina sf. Kosmiczna rozpierducha, która nie miała godnego rywala w swoim czasie i do dnia dzisiejszego jest uważana za jeden z najbardziej efektownych filmów w dziejach kina (odważnie, ale zasadnie). Prócz kapitalnych efektów specjalnych „Dzień Niepodległości” miał reżyserski luz Rolanda Emmericha i świetnie nakreślonych bohaterów.

Dwójka była od lat zapowiada i nareszcie jest pierwszy zwiastun. Okrojona obsada – bez Willa Smitha – znów ratuje świat od zagłady i nie powiem, wygląda to dobrze, a będzie jeszcze lepiej, jeśli Emmerich nie zapomni o tym, dlaczego nazywa się go Master Of Disaster. Pal licho scenariusz – nie o niego tu przecież chodzi.

Jedno jest pewne – obcy są więksi niż ostatnio.

Gratis oryginalny teaser do jedynki, który 20 lat temu powodował wstrzymanie oddechu każdego, kto zasiadł na sali kinowej.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


  • Łukasz Grzesik

    Z tego co widać w zwiastunie, to nie zapomniał jak się robi konkretny „rozpierdol”.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Nutka nostalgii #1: Elektryczny Książę Gotham

Następny tekst

Filmowy profiler #1. Norman BatesOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE