Trailery filmów

ZŁOTE KROPLE – zwiastun animowanej polskiej baśni

Autor: Robert Skowroński
opublikowano

Premierę tego filmu łączącego technikę 3D i klasyczną animację zapowiadano już cztery lata temu. Jednak dopiero teraz powstał oficjalny zwiastun „Złotych Kropli”.

Praca nad dziełem zajęła twórcom aż 14 lat. W dużej mierze było to spowodowane problemami z finansowaniem. Dopiero w 2008 roku dzięki hojności Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i ATM Grupy S.A. polscy twórcy animacji z Studio Virtual Magic mogli ruszyć z pracą pełną parą.

Film ma być klasyczną baśnią obfitującą w niezliczone ilości przygód, które spotkają rodzeństwo – 10-letniego Adasia i 16-latkę Anetę. Ich mama ląduje w ciężkim stanie w szpitalu. Kochające dzieci wyruszają w podróż do czasów średniowiecznych dzięki tajemniczemu portalowi w chacie na wodzie. Szukają tam tytułowych złotych kropel, które mają przywrócić zdrowie ich matce. Po drodze natchną się na smoka, rycerzy a nawet piratów.

Animacja ta wydaje się, że będzie swoistym medleyem takich bajek i baśni jak przykładowo: „Szewczyk Dratewka” (zły smok, który pił wodę aż pękł) czy „Opowieści z Narnii” (cudowna podróż do krainy sprzed wieków). Wśród osób dubbingujących same gwiazdy, m.in. Cezary Pazura, Jerzy Kryszak, Maciej Stuhr, Aleksandra Kowalicka, Andrzej Grabowsk, Jarosław Bobereki i wielu innych.

Polski rynek filmowy ubogi w animacje w końcu zostanie wzbogacony o jedną z nich. Czy będzie ona jednak reprezentatywna? Zwiastun nie wieści żadnej rewolucji. „Wspaniałe” połączenie dwóch sztuk animacji przypomina to co mogliśmy obserwować w grach komputerowych już parę lat temu. Sama akcja zdaje się być chaotyczna i przesycona zbyt dużą liczbą wątków. Dużo krzyku o nic? Oby nie. Miejmy nadzieję, że długie lata pracy przyniosą dobre efekty – tego sobie, Wam i twórcom życzę.

plakat 2014

ZK AMD

Ostatnio dodane