You Are Not Alone – zwiastun slashera FPP | FILM.ORG.PL

You Are Not Alone – zwiastun slashera FPP
Rafał Oświeciński
23.03.2014


YOU ARE NOT ALONE to bardzo smakowicie zapowiadający się… Thriller? Horror? Slasher? Trudno jeszcze powiedzieć, w każdym razie to intrygujący projekt prezentujący oklepany schemat (ona vs morderca) w zupełnie inny sposób. Inny to znaczy z nowej perspektywy, czyli oczami głównej bohaterki. Ot, FPS FPP znany z gier komputerowych, tym razem w wersji filmowej. Czy to czyni go lepszym? Na pewno nie, ale w kwestii doświadczania kina to nowa propozycja. Co prawda nie będzie 3D, które w tym przypadku mogłoby się sprawdzić wyśmienicie, niemniej jeśli film pojawi się w kinach, to jego twórcy zasługują na uwagę. Spokojnie jednak, film nie pojawi się w kinach, bo nad Wisłę takie rzeczy nie dochodzą prawie wcale. Wiecie gdzie szukać.

Za „You Are Not Alone” odpowiada Derek Mungor, bliżej nieznany reżyser, który kilka lat temu zadebiutował horrorem „Desolation Wilderness”. W obsadzie nie znajduje się ktoś, kogo moglibyście kojarzyć:  Krista Dzialosynski, David O’Brien, Mary Mikva, Keenan Camp, Nikki Pierce, Eric Wood, Tony Rossi, Katie Johnston-Smith. Budżet podobno oscyluje wokół 20 tysięcy $ i mówi mi to tyle: da się robić niebanalne kino za grosze i namówić do składki na Kickstarterze.

Zwiastun jest świetny.

 

A to materiał z Kickstartera:

 

445270331_1280

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Marek

  ciekawy…

 • Michał Szlingert

  Nie chodziło przypadkiem o FPP (First Person Perspective), a nie o FPS (First Person Shooter)?

 • Wojciech

  Ten film stworzyłby fantastyczny „double feature” z „Maniakiem” Francka Khalfouna ;)

 • Artur Gralla

  No i co tutaj jest takiego „swietnego”,nie zebym sie czepial ?.

  • pomysł i obietnica.

   • steppenwolf1982

    pomysł z fpp? no ale przecież było już sporo takich filmów i to lepiej zrobionych, choćby znakomity „Dark Passage” z 1947 roku, czy genialne „Enter the void” Noe.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Need for Speed

Następny tekst

Niewykorzystane plakaty do GRAWITACJI. Piękne.OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE