X-Men VS The Homesman – pojedynek na oczekiwania | FILM.ORG.PL

X-Men VS The Homesman – pojedynek na oczekiwania
Rafał Oświeciński
16.04.2014


Wpis dedykuję Andriejowi, który zniknąć stąd nie chce i z pewnością wyzwie mnie od fanbojów Marvela :)

Ale jak można nie być fanbojem choć na moment, kiedy wychodzi naprawdę świetny zwiastun „Days of Future Past”? Pewnie, można się zżymać na fakt obcowania z ekranizacją komiksu – w końcu to kino w swojej najpopularniejszej i najgłośniejszej odsłonie, ściągające na siebie uwagę kosztem mniejszych, ambitniejszych projektów. Zamiast więc zachwycać się „The Homesman” od Tommy’ego Lee Jonesa, ślinka cieknie mi na widok bandy mutantów. I mimo, że western wygląda wyśmienicie, jego autorowi ufam praktycznie bezgranicznie (po „Trzech pogrzebach Melequiadesa Estrady” wypada), a sam film umieszczę w osobistym rankingu z dużym prawdopodobieństwem zdecydowanie wyżej  od najnowszych X-Menów, to projekt Bryana Singera budzi we mnie ekscytację. Być może z tego powodu, że rodzi się z totalnej ambiwalencji uczuć: początkowej obojętności i – obecnie – co najmniej zaciekawienia. Jest to więc pewien proces, którego skutki zauważam. I jest mi z tym dobrze. Gdy narzucam na całość swoją niechęć do ekranizacji komiksów, które – w przytłaczającej większości przypadków – są co najwyżej przeciętne, to „Przeszłość, która nadejdzie” naprawdę wygląda tak, jakbym sobie życzył, aby kino tego typu wyglądało zawsze.

Oczywiście, to tylko zwiastuny. Film może okazać się katastrofą, tak jak porządny zwiastun „The Amazing Spider-Man 2” (jeden był naprawdę ok), zapowiada prawdopodobną miałkość nowego Człowieka-Pająka (pierwsze recenzje choć pozytywne, to jednak baaaardzo wstrzemięźliwe w zachwytach). Podobnie może być z „The Homesman”, który trailerem nie poraża, ale ludzie, stojący za tym filmem, obiecują wiele. Poza tym każdy western ma duży kredyt zaufania.

Na ile oczekiwania spełnią nadzieje? Poczekamy, zobaczymy.

X-Men-Days-of-Future-Past1

Movies_X-Men__Days_of_Future_Past_056066_

The Homesman Movie

trailer-for-tommy-lee-jones-western-the-homesman

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Robert

  Z każdym nowym trailerem zaczynam wątpić w ten film. Po raz n na ekranie widzę zbieranie się X Menów, po raz n widzę ich walkę w grupie, tylko z tą różnicą,że nie walczą między sobą czy z ludźmi, ale z wielkimi robotami i po raz któryś z rzędu widzę, jak reżyser próbuje przekuć papierowe postacie i prymitywną konwencję, na coś więcej niż blockbuster.

 • Andriej

  Wszystko fajnie Panie naczelny, ale argumentacja to kiepska. Praktycznie wszystkie filmy o X-men miały wypasione trailery(po niezłej „dwójce” zwiastun do „last stand” potrafił nakręcić), natomiast jaki był efekt końcowy, wszyscy wiemy. Nie widzę problemu z nowym Spiderem, trailer kipi akcją żeby przyciągnąć jak najwięcej ludzi i udowodnić malkontentom że nowa trylogia nie tylko jest inna, ale i lepsza(w co wierzę, choćby dzięki temu, ze nie muszę już patrzeć na Toby’ego i Kirsten – poza tym wszyscy wiemy, że venom jest do poprawki)!

  • Duduś

   Nie wiem o co chodzi, ale to z pewnością sprawka Ziemkiewicza!

   • Andriej

    O, ten rozszczekany kundelek znowu się przyplątał… Ile to czasu minęło, pół roku? Więcej? Dalej nie możesz przeboleć tamtego postu? Hehehee

    • Duduś

     Wystarczyła wzmianka o Ziemkiewiczu by dać Ci radość. Lubię kiedy ludzie są szczęśliwi :)

 • steppenwolf1982

  do marvelowskich fanboyów z pewnością nie należę – widziałem „avengers” i więcej tych gówien oglądać nie zamierzam, ale na x-men czekam rzeczywiście z zaciekawieniem.

 • Dareth

  Co to za utwór w trailerze X-Men, bo skądś go kojarzę?

  • steppenwolf1982

   „kashmir” led zeppelin – o ile wzięty z oryginału, ale możesz go kojarzyć z wersji do godżilli emmericha

   • Dareth

    Ok, dzięki za odpowiedź :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota dnia - Christina Hendricks

Następny tekst

Knights of BadassdomOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE