Wiele hałasu o nic - Joss Whedon robi Szekspira | FILM.ORG.PL

Wiele hałasu o nic – Joss Whedon robi Szekspira
Rafał Oświeciński
24.04.2013


Film, którego nikt nie mógł się po Jossie Whedonie spodziewać. Ten znakomity scenarzysta, a ostatnio także reżyser filmów długometrażowych (raptem dwa na koncie), ozłocony sukcesem zeszłorocznych „Avengers”, w czasie przygotowań do marvelowskiego sequela podjął się ekranizacji klasycznej komedii szekspirowskiej.

Tak po cichu, bez większego rozgłosu, w ciągu 12 dni, za skromnych kilka baniek, z mało znaną obsadą Joss Whedon stworzył kolejną ekranizację „Wiele hałasu o nic”. W czerni i bieli, we współczesnych dekoracjach opowiedział na nowo o miłosnych perypetiach kilku bohaterów.

Świetnie to wygląda i obiecuje bardzo dobrą i inteligentną zabawę. W rolach głównych dobrzy znajomi Whedona: Nathan Fillion, Amy Ackers, Alexis Denisof, Clark Gregg, Sean Maher,  Fran Kranz, Tom Lenk, Reed Diamond i Ashley Johnson.

Jeden trailer już był, teraz pojawił się drugi, przeznaczony na rynek brytyjski.

 

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał OświecińskiPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Promised Land

Następny tekst

Jak nas widzą, tak nas piszą - o Polsce na BerlinaleOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE