"Wiedźmin 3: Dziki Gon" - zwiastun | FILM.ORG.PL

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” – zwiastun
Grzegorz Fortuna
15.08.2013


Na naszych łamach nieczęsto goszczą polskie zwiastuny, bo, cóż, polskie zwiastuny rzadko kiedy są warte oglądania – są zwykle słabo zmontowane, kiepsko poprowadzone i odstają od światowych standardów (choć zdarzają się też wyjątki, czego przykładem trailer „Powstania Warszawskiego”).

Wczoraj pojawił się jednak zwiastun do nowej – trzeciej już – części gry „Wiedźmin”, produkowanej przez polską firmę CD Projekt RED. I choć gra komputerowa to zupełnie inne medium niż film, to w poniższym trailerze aż kipi od klasycznie pojmowanej filmowości – to niby tylko prosta i krótka scenka, ale za to świetnie wyreżyserowana (przez Tomasza Bagińskiego) i przepiękna graficznie, a do tego prezentująca motyw, który zawsze emocjonuje.

„Wiedźmin 3: Dziki Gon” ukaże się w 2014 roku.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Latest posts by Grzegorz Fortuna (see all)  • theVenator

    Absolutnie chylę czoła przed twórcami tego zwiastuna. Nie dość, że jest niesamowicie efektowny to jeszcze w dodatku w nieco ponad minutę potrafi zbudować nastrój i poruszyć pewne emocje, wprowadzając w uniwersum książki. Plus na dodatek sam voice-acting jest na najwyższym poziomie i chociaż nie różni się pod tym względem od pozostałych dwóch części to mimo wszystko zawsze dziwię się, że kwestie w języku polskim brzmią tak pięknie i dużo bardziej klimatycznie niż angielskie. Chcieć to móc panowie tłumacze. Gratulacje


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Śnieżka

Następny tekst

KoneserOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE