Welcome to the Jungle - czyli Ja Wam Dam... komedię | FILM.ORG.PL

Welcome to the Jungle – czyli Ja Wam Dam… komedię
Rafał Donica
18.01.2014


Jean Claude Van Damme po kilku, kilkunastu, co ja mówię, po kilkuset nieudanych filmach, wszelkich „Replikantach”, „Uniwersalnych żołnierzach 6”, „Mścicielach”, „Skazanych na piekło” i „Cudzoziemcy”, w którym uciekał przed przeciwnikami jadąc… schodami po płycie lotniska, doszedł najwyraźniej do wniosku (lepiej późno niż wcale), że w kinie akcji kategorii B wiele już nie nakopie i z dnia na dzień zmniejsza się ilość desperatów czekających na filmy tego sortu. Po rozliczeniowym „J.C.V.D.” oraz  zreanimowaniu kariery występem w wysokobudżetowej produkcji głównego nurtu pod tytułem „Niezniszczalni 2”, Belg z charakterystycznym guzem na czole – choć nie zrezygnował z wystepów w szmirach kierowanych prosto na rynek DVD – zaczął bawić się swoim wizerunkiem i wizytówką swojej wciąż dobrze zbudowanej osoby, pod postacią szpagatu. Efektem tej zabawy była bijąca rekordy popularności reklama ciężarówek Volvo, których kabiny odpychał podczas jazdy siłą własnych mięśni ;). A już 7 lutego 2014 roku do kin (choć u nas pewnie nie) na świecie trafi komedia przygodowa z jego udziałem. Reżyseruje Rob Meltzer (nie znam człowieka), dla którego „Welcome to the Jungle” to pełnometrażowy debiut. W obsadzie, oprócz naszego mistrza szpagatu, nikogo znanego. Nic więcej nie mówię, zerknijcie po prostu na trailer i powiedzcie, czy okrzyk Van Damme’a po wykonaniu kopnięcia nie rozkłada na łopatki? 

welcome_to_the_jungle

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Mike Grabovsky

  Film „Cudzoziemiec” to chyba niekochane dziecko Stevena Seagal’a. A w obsadzie ze trzy rozpoznawalne twarze.
  Dennis Haysbert ( serial ” 24 godziny” i takie filmy jak „Gorączka” czy ” I liga”). Obok niego jeszcze Adam Brody i
  Kristen Schaal – może nie mocne nazwiska, ale znane dobrze kinomanom lubującym się w repertuarze komediowo – obyczajowym. To tyle.

  • Adolf

   zwłaszcza Adam Brody :P

 • disqus_1AJ9yATltn

  Replikant był jednym z najlepszych filmów nakręconych na potrzeby rynku wideo w 2001r., nominowanym do Video Premiere Award. Mściciel też wyróżniał się na rynku dvd.

  • Eben

   Co najlepiej (a właściwie najgorzej) świadczy o rynku wideo w 2001 r.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Sekretne życie Waltera Mitty

Następny tekst

Ratując pana BanksaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE