TRAILER – The Flash (serial) | FILM.ORG.PL

TRAILER – The Flash (serial)
Rafał Donica
16.05.2014


Należę do pokolenia, które wychowało się na takich kultowych serialach, jak „Robin z Sherwood”, „Miami Vice”, „Drużyna A”, czy „Flash” (znany w Polsce jako „Szybszy niż piorun”). Wszystkie doczekały się już swoich wersji kinowych, i wszystkie one nie dorastały do pięt serialowym pierwowzorom. „Flash”, aż do dziś zdawał się pozostawać poza kręgiem zainteresowań filmowców. Na przeszkodzie stały zapewne ograniczenia w zakresie efektów specjalnych, a może też i mała wiara w komercyjny potencjał postaci Flasha, który zawsze pozostawał w cieniu takich gigantów, jak Batman, Spider-Man, czy Superman.

Poniższy trailer dowodzi, że Flash doskonale nadaje się na centralną postać Blockbustera, tym bardziej dziwi mnie fakt, że mamy do czynienia z serialem, a nie obrazem kinowym. Na marginesie, na IMDb znalazłem stronę filmu „The Flash” zapowiadanego na 2016 rok – zatem i wersja na srebrny ekran będzie, choć szczegóły obsadowe i to, czy będzie powiązana w jakiś sposób z serialem, nie są jeszcze znane.

Wracając do serialu, efekty stoją na niezłym poziomie, trailer pokazuje kilka widowiskowych scen, a całość zapowiada się po prostu fajnie. Widać tu też znak naszych czasów, coraz mniej na ekranach przypakowanych herosów w stylu Schwarzeneggera czy Stallone, a coraz więcej superbohaterskich chudzinek. Barry Allen w wykonaniu Johna Wessleya Shippa (na zdjęciu poniżej) z serialu z lat 90. był naprawdę „duży”, tymczasem Barry Allen A.D. 2014 grany jest przez Granta Gustina, aktora serialowego, który siłownię widział chyba tylko na pocztówce.

Poniżej, oprócz trailera nowego, zamieszczam także, jako ciekawostkę, trailer starego serialu.

flash nowy

 

flash stary

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Przemysław Baran

  jeez 5 min trailer ,czuje sie jakbym juz obejrzał jeden odcinek-ale juz widac ze to takie dopakowane tajemnice smalvile .

 • 4:11 Flash i Arrow?

  • mefistobata

   serio?

  • Łukasz Grzesik

   Tak. Podobno dość często ze sobą współpracują, więc pewnie można spodziewać się crossoverów w

   serialach.

 • zombie001

  Sympatycznie wygląda, ale po jakiego grzyba streścili całego pilota w 5-cio minutowym trailerze?

 • Maciej

  Nie wiem jak Wy ale w 7 sekundzie, gdy jest pokazane zdjęcie rodziny Alena, widać chyba w roli ojca, poprzedniego odtwórce Flasha :)

 • Seba

  Czy, wzorem Arrowa, będzie w serialu więcej gadania o związkach/problemach w życiu niż biegania i bicia przestępców?

 • rob

  o widzę że jest jeszcze ktoś kto pamięta flasha z 1990r ;-) no tamten był mocniejszy ale chyba i starszy od tego nowego :) myślę że serial będzie bardziej SF i z większą dozą humoru bo z tego co pamiętam flash zarówno w animacjach jak i komiksie (tu autorytetu nie zgrywam widziałem z 3-4 numery ) był jednak bardziej na luzie i robił za wesołka JL

 • bobzielarz

  Niezłe efekty ale scenarzyści zapomnieli, że lata 90-te dawno się skończyły.


Poprzedni tekst

Enemy

Następny tekst

Twin Peaks: The Entire MysteryOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE