Trailery filmów

TRAILER – The Flash (serial)

Autor: Rafał Donica
opublikowano

Należę do pokolenia, które wychowało się na takich kultowych serialach, jak „Robin z Sherwood”, „Miami Vice”, „Drużyna A”, czy „Flash” (znany w Polsce jako „Szybszy niż piorun”). Wszystkie doczekały się już swoich wersji kinowych, i wszystkie one nie dorastały do pięt serialowym pierwowzorom. „Flash”, aż do dziś zdawał się pozostawać poza kręgiem zainteresowań filmowców. Na przeszkodzie stały zapewne ograniczenia w zakresie efektów specjalnych, a może też i mała wiara w komercyjny potencjał postaci Flasha, który zawsze pozostawał w cieniu takich gigantów, jak Batman, Spider-Man, czy Superman.

Poniższy trailer dowodzi, że Flash doskonale nadaje się na centralną postać Blockbustera, tym bardziej dziwi mnie fakt, że mamy do czynienia z serialem, a nie obrazem kinowym. Na marginesie, na IMDb znalazłem stronę filmu „The Flash” zapowiadanego na 2016 rok – zatem i wersja na srebrny ekran będzie, choć szczegóły obsadowe i to, czy będzie powiązana w jakiś sposób z serialem, nie są jeszcze znane.

Wracając do serialu, efekty stoją na niezłym poziomie, trailer pokazuje kilka widowiskowych scen, a całość zapowiada się po prostu fajnie. Widać tu też znak naszych czasów, coraz mniej na ekranach przypakowanych herosów w stylu Schwarzeneggera czy Stallone, a coraz więcej superbohaterskich chudzinek. Barry Allen w wykonaniu Johna Wessleya Shippa (na zdjęciu poniżej) z serialu z lat 90. był naprawdę „duży”, tymczasem Barry Allen A.D. 2014 grany jest przez Granta Gustina, aktora serialowego, który siłownię widział chyba tylko na pocztówce.

Poniżej, oprócz trailera nowego, zamieszczam także, jako ciekawostkę, trailer starego serialu.

flash nowy

 

flash stary

Ostatnio dodane