Trailer – Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie | FILM.ORG.PL

Trailer – Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie
Rafał Donica
10.05.2014


Bodajże od czasów „Mavericka” (poprzedzonego „Płonącymi siodłami” i „Powrotem do przyszłości 3”) nie było na ekranach kin dobrej komedii osadzonej w klimatach Dzikiego Zachodu. Wszelkie próby reanimacji gatunku komedio-westernu spełzały na niczym, że wspomnę tylko takie wynalazki, jak „But Manitou”, „Wild Wild West”, „Sexi Pistols”, „Dobry, zły i zakręcony” czy „Lucky Luke”. Jeśli już miałbym wskazać film, który nie był kompletną porażką, byłaby to całkiem przyzwoita przygodówka z Jackie Chanem i Owenem Wilsonem – „Kowboj z Szhanghaju”. Dziś komedio-western otrzymuje kolejną szansę, a zwie się ona Seth MacFarlane. Twórca rubasznego, zboczonego i klnącego jak szewc misia „Teda”, przeszczepia swoje poczucie humoru na grunt Dzikiego Zachodu i, sądząc po trailerach, zapowiada się moc nieprzewidywalnego dowcipu zerwanego ze smyczy.

Jeśli tylko zajawki nie wyczerpują wszystkiego, co najlepsze / najzabawniejsze w „Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie”, możemy liczyć na solidny masaż przepony. Film reżyseruje Seth MacFarlane, za scenariuszem stoi Seth MacFarlane, w roli głównej Seth MacFarlane. Towarzyszy mu mnóstwo znanych nazwisk: Liam Neeson, Charlize Theron, Neil Patrick Harris, Amanda Seyfried, Giovanni Ribissi. Na liście płac znalazłem także… UWAGA SPOJLERChristophera Lloyda w roli – uwaga – Doktora Emmetta Browna ;) – szkoda tylko, że twórcy nie poczekali z tą niespodzianką do premiery filmu, tylko odtrąbili ją na IMDb.   

Polska premiera 30 maja. Czas trwania filmu – niezwykle długie i ryzykowne jak na komedię 120 minut.
Zobacz także PLAKATY PROMUJĄCE FILM.

milion sposobów

seth macfarlane

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Pingback: PLAKAT – A Million Ways to Die in the West | FILM.ORG.PL()

 • Pawelo

  Powrót do przyszłości 3, nie 2, Panie:)

  • Rafał Donica

   Jasna sprawa! Poprawione,dzięki, Panie ;)

 • drDigger

  He, he, w narzeczu indiańskim, „Fine”, to „Mila Kunis”. :)

 • Macc

  Wild Wild West bardzo lubię. Nie rozumiem, dlaczego nie wypalił i jest tak często mieszany z błotem. A sam zwiastun? Jak się zna osobę i twórczość Setha MacFarlane’a – nic zaskakującego. Ale za to szykuję się wiele niezdrowego humoru.

 • Macc

  Wild Wild West bardzo lubię. Nie rozumiem, dlaczego nie wypalił i jest tak często mieszany z błotem. A sam zwiastun? Jak się zna osobę i twórczość Setha MacFarlane’a – nic zaskakującego. Ale za to szykuję się wiele niezdrowego humoru.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Transcendencja

Następny tekst

Fota dnia - Chłopcy z ferajnyOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE