Trailer – AKIRA | FILM.ORG.PL

Trailer – AKIRA
Rafał Donica
11.05.2014


Idę o zakład, że właśnie przecieracie oczy ze zdumienia, ale to nie żart, a dziś nie 1 kwietnia. Przed wami trailer aktorskiej wersji „Akiry”. I nawet fakt, że jest to zajawka filmu przygotowywanego przez fanów, a nie przez studio filmowe, nie powinna zmniejszać naszego entuzjazmu. Cały projekt funkcjonuje na zasadzie startupu, finansowanego przez ludzi dobrej woli. Przy projekcie „Akira” od 2012 roku pracuje sztab zaangażowanych ludzi, miłośników animowanego dzieła Katsuhiro Otomo. Trailer przyprawił mnie o gęsią skórkę, nie tylko dlatego, że wreszcie mogę podziwiać „Akirę” w wersji aktorskiej, ale dlatego, że ta wersja zapowiada się po prostu kapitalnie. Znakomicie dobrani aktorzy, znajome ujęcia / sceny, broń, kultowy motocykl Kanedy, a nade wszystko KLIMAT – pozytywy wymieniać można długo.

Oczywiście widać gołym okiem pewne niedomagania w sferze efektów specjalnych, ale pamiętajmy, że to jedynie zapowiedź filmu, który tworzą amatorzy. Teraz, gdy projekt ujrzał światło dzienne, na pewno zyska dodatkowe fundusze i wsparcie ludzi z całego Świata, dzięki czemu jego jakość jeszcze się podniesie. Trzymam kciuki, żeby fanowska wersja „Akiry” dobrnęła do szczęśliwego końca (czyt. na ekrany kin), bo zapowiada się naprawdę dobrze i widać, że pracuje przy niej grupa naprawdę utalentowanych zapaleńców! Nie to, co ci klauni od polskiego „Thorgala: Preludium”.   

Oficjalna strona projektu „Akira”: www.akira-project.com

akira 1

akira 2

akira 3

akira 4

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • theVenator

  Wygląda naprawdę oszałamiająco. Panorama NeoTokio zaraz po planszy (bardzo klimatyczne fonty i „cyfrowe” efekty) wbija w fotel. Trochę mam kłopot z pożyczką motywu z Deus Ex: HR. Pasuje idealnie, ale mocno się z tamtym tytułem kojarzy, Kibicuję gorąco

 • Kazik

  Wygląda świetnie. Porównać powyższe cacuszko do tego „czegoś” co próbowało być rodzimym „Thorgalem” bezcenne.

 • Jeleń Masowy

  zaraz…czy ten jeden pan nie grał przypadkiem Kevina w Supernatural?

 • Grzesiek

  Sceny żywcem z anime, ale wygląda bardzo ciekawie. Jako wypatrzoną ciekawostkę dodam, że autorem zdjęć jest polak Jan Belina-Brzozowski. Szkoda, że zabrakło go przy Thorgalu (skoro już tak śmiało pozwalamy sobie kpić) ;)

 • Andriej

  No i wykrakaliście


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Casanova po przejściach

Następny tekst

Mężczyźni w kobiecych rolach. Prowokujący filmikOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE