Trailery filmów

THE YOUNG POPE – świetny zwiastun kontrowersyjnego serialu HBO

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Jeśli nowo wybrany papież mówi o sobie jako człowieku, który nie ma grzechów do wyznania – to co o tym sądzić? Jeśli mówi o sobie, że jest Bogiem – to jak krnąbrnym trzeba być, aby coś takiego wyznać? Jest grzeszny? „The Young Pope” odpowie na te zagwozdki w stylu prawdopodobnie bardzo odważnym, kontrowersyjnym. Całe szczęście 10 odcinków serialu HBO nie popłynie w stronę religijnej płycizny i intelektualnych łaskotek. Dlaczego? Jakość niewątpliwie gwarantuje Paolo Sorrentino, człowiek odpowiadający za arcydzieło XXI wieku, czyli „Wielkie piękno”, a także znakomite „Młodość”, „Boskiego” i „Wszystkie odloty Cheyenne’a”.

W roli głównej Jude Law, dla którego ta rola pierwszego amerykańskiego papieża – do tego najmłodszego w historii – może być wielkim aktorskim przełomem. Obok niego – Diane Keaton i James Cromwell. Zdjęcia autorstwa Luki Bigazziego zapewnią wizualną ucztę, nie mam co do tego wątpliwości.

Po obejrzenia ŚWIETNEGO trailera już wiem, że to HBO nada ton jesiennej ramówce. Pomysł, ludzie zatrudnieni do realizacji – wszystko wygląda bardzo niebanalnie.

107426739-young-pope-law-xlarge_trans++eo_i_u9APj8RuoebjoAHt0k9u7HhRJvuo-ZLenGRumA

pope

the-young-pope

Ostatnio dodane