The Wolf of Wall Street - pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

The Wolf of Wall Street – pierwszy zwiastun
Grzegorz Fortuna
17.06.2013


Po krótkiej przygodzie z kinem familijnym Martin Scorsese wraca do nieco bardziej „dorosłego” repertuaru. „The Wolf of Wall Street” opowiada prawdziwą historię Jordana Belforta, założyciela firmy maklerskiej, który osiągnął ogromny sukces na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, po czym został skazany za oszustwa finansowe. W Belforta wciela się Leonardo DiCaprio, na drugim planie zobaczymy między innymi Jonaha Hilla, Matthew McConaugheya i Jeana Dujardina. Za scenariusz odpowiada Terence Paul Winter, współscenarzysta „Rodziny Soprano” i twórca znakomitego „Zakazanego imprerium”.

Zwiastun jest zaskakująco mało poważny i – szczególnie w ostatnim fragmencie – zbliża się do granicy komedii. Trudno jednak póki co wyrokować, czy w takiej tonacji utrzymany będzie cały film, czy to tylko kwestia montażu trailera.

„The Wolf of Wall Street” wejdzie do kin na jesieni.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna


 • Jokullus

  To raczej kwestia montażu trailera – zapewne będzie jak zwykle w kinie Scorsese: powolna analiza sukcesu, a potem upadku człowieka. Plus parę genialnych scen i dialogów.

 • Jokullus

  Dodatkowe przemyślenie – jakby tak się uprzeć to z „Kasyna” czy „Chłopców z ferajny” też idzie zrobić ‚lekki bądź zabawny’ trailer

  • Rafał Donica

   Z „Lśnienia” też ;)

   • Jokullus

    Nie znałem, „Poradnik Pozytywnego..” się przy tym chowa :D

 • mariusz

  The Wolf of Wall Streethttp://tradepolonica.pl/

 • Joanna Żet

  Terence Paul Winter, to inny Pan niż Terence Winter:) Tak czy siak nie wiedziałam,że on napisał scenariusz. jest na co czekać :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Ferruccio Amendola i Giuseppe Rinaldi: wielcy włoskiego dubbingu

Następny tekst

Tylko Bóg wybaczaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE