Trailery filmów

The Signal – kolejny „Moon”?

Autor: Filip Jalowski
opublikowano

Od momentu pierwszego seansu „The Signal” określany był mianem jednego z największych odkryć festiwalu Sundance. Niektórzy z krytyków stwierdzili, że film Williama Eubanka to jeden z najbardziej ambitnych projektów science fiction dekady. Festiwalowe doniesienia trzeba oczywiście traktować z dużą rezerwą, ale wypuszczony jakiś czas temu klip viralowy z Laurencem Fishburnem w roli głównej pozwalał zaufać bardzo pozytywnym recenzjom.

„The Signal” rzeczywiście wygląda bardzo zachęcająco. Opisy fabuły są dosyć zdawkowe. Absolwenci MIT pasjonujący się hackingiem podróżują przez Stany Zjednoczone. W trakcie przejazdu przez pustynną Nevadę odbierają sygnały od konkurencyjnego hackera o nicku Nomad. Po konfrontacji z przeciwnikiem budzą się w niewoli. Okazuje się, że ich podróż była z góry zaplanowana. Porwanie jest częścią większego, skomplikowanego i wykraczającego poza ludzkie pojęcie planu.

W sieci pojawił się właśnie pierwszy trailer produkcji. Trzeba przyznać, że zwiastun jedynie podsyca oczekiwania względem filmu. Dziwne eksperymenty, nadprzyrodzone moce, różne czasoprzestrzenie, dramat bohaterów wciągniętych w grę, której do końca nie rozumieją – zapowiada się świetnie.

William Eubank ma już na swoim koncie jeden film pełnometrażowy zrealizowany w konwencji science fiction. „Love” poruszało tematykę podobną do „Grawitacji” Cuarona – dramat jednostki dryfującej w przestrzeni kosmicznej i oczekującej na śmierć. Mimo tego, że film nie udał się do końca, to ciężko odmówić młodemu twórcy poszukiwania ambitnego sposobu na ugryzienie sci-fi. Czy w przypadku „The Signal” możemy liczyć na kolejny „Moon”, czyli ambitne sci-fi, które dociera do widza spoza świata amerykańskich blockbusterów? Wszystko na to wskazuje.

signal-1

signal-2

Ostatnio dodane