The Shallows – ostatni trailer przed premierą | FILM.ORG.PL

The Shallows – ostatni trailer przed premierą
REDAKCJA
09.06.2016


The Shallows (w Polsce zapowiadane pod niesłychanie kreatywnym tytułem 183 metry strachu) reklamuje się od kilku miesięcy za pośrednictwem emocjonalnych zwiastunów. Nie da się zaprzeczyć, że dysponuje kilkoma silnymi atutami – dobry film na lato, bo widoki piękne, woda urzekająco błękitna, plaża jako żywo przypominająca skrawek raju (taką zresztą nosi nazwę, Paradise). No i bardzo zgrabna Blake Lively w roli głównej rzecz jasna.

the-shallows-2

Historia nie urzeka może oryginalnością, ale i tak wywołuje lekkie dreszcze: młoda surferka samotnie mierzy się z falami na odciętej od cywilizacji plaży, beztrosko korzystając z życia, dopóki na drodze między nią a bezpiecznym brzegiem nie stanie agresywny rekin. Samotna, ranna i uwięziona na mieliźnie, rozpoczyna wyczerpującą psychologicznie i fizycznie walkę o przetrwanie. Nie jest to sytuacja, której ktokolwiek chciałby doświadczyć podczas urlopu.

Ze wszystkich zwiastunów The Shallows ten najnowszy jest zdecydowanie najlepszy i najbardziej przerażający. Jak zapatrujecie się na kolejne filmowe starcie z nienasyconym żarłaczem?

Światowa premiera filmu 29 czerwca, w Polsce wejdzie na ekrany miesiąc później.  • Leelujah

    Plenery Lord Howe Island w Australii.

  • bobzielarz

    Nic więcej jak kolejny film z gatunku „shark movie” tyle, że z większym budżetem i ładniejszymi zdjęciami. Wbrew pozorom osadzenie filmu w bardzo poważnej stylistyce, bez mrugnięcia okiem to widza, pewnie skończy się klapą. Emocji i straszenia wystarczy najpewniej na 20 minut, a pozostałą część ekranu widz będzie obgryzać paznokcie, a ci bardziej przewidujący zakupią cztero-pak,.. kinowej coca-coli za skromne 30 zł żeby zabić nudę odwiedzaniem WC.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

PLANETA MAŁP (1968)

Następny tekst

Lśnienie (1980) - analiza filmuOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE