The Mighty Eighth – concept trailer | FILM.ORG.PL

The Mighty Eighth – concept trailer
Rafał Donica
23.02.2014


Rzecz niespotykana, otóż w sieci można obejrzeć tzw. concept-trailer filmu „The Mighty Eighth”, który… nie jest jeszcze nawet na etapie realizacji. Na razie możemy podziwiać wstępną wizję, potencjał i rozmach(!) efektów wizualnych, podczas sekwencji spektakularnego ostrzału formacji B-17. Czyżby szykował się „Szeregowiec Ryan” w przestworzach? Nie mam nic przeciwko. Mam jedynie nadzieję, że w ostatecznej wersji filmu ilość nadlatujących myśliwców zostanie zmniejszona, bo obecnie wygląda to trochę nazbyt fantazyjnie. Za efekty specjalne odpowiadać mają znani w Hollywood specjaliści w tej branży – bracia Strause (znani szerzej z reżyserii nieszczęsnego „Skyline”), scenariuszem zajmie się autor m.in. „300” Kurt Johnstad, a film, jeśli w ogóle dojdzie do realizacji (o czym sieć milczy) wyreżyseruje Rick Jacobson. Oglądałbym!

concept art 1

concept art 2

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Oczko

  Słabo to wygląda. Efekty nie robią żadnego wrażenia. Wygląda to komiksowo i sztucznie jak w Red Tails. Memphis Belle nadal jest wzorem.

  • Oczko

   Do tego ta scena na końcu źle wróży. Myśliwce atakowały zawsze z góry i nigdy w ciasnych formacjach,. Z prawdą historyczną niewiele ma to wspólnego. Rozumiem, że to koncept, ale mówi to sporo o tym, czym ma być ten film. Pachnie mi to kolejnym Pearl Harbour.

 • kartofelek007

  Z chęcią bym coś takiego obejrzał.

 • Kaczor

  Nie wiedziałem że już 7 część „Gwiezdnych wojen” kręcą!

 • Negatywny

  Mnie sie podobywuje!

 • keraj

  nie wiem czy tylko ja mam takie skojarzenia słuchowe, ale dźwięki w okolicach 1:22 – 1:30 brzmią identycznie jak w otwierającej sekwencji lądowania na plaży w „Szeregowcu Ryan’ie”


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#121 Przypadkowy mąż

Następny tekst

PompejeOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE