Trailery filmów

THE HUNGOVER GAMES – zwiastun tak zwanej parodii

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Chyba wszyscy przyznają, że współczesne parodie są najzwyczajniej w świecie żenujące. Raczej to seria nie mających sensu wygłupów nawiązujących do najpopularniejszych filmów ostatnich lat niż intrygująca zabawa w absurd, ironię i nawiązania do nowych i klasycznych filmów. Porównać „Epic movie”, „Superhero movie”, „Strasznych filmów” do dzieł tria ZAZ, dokonań Mela Brooksa czy „UHF” – nie sposób. Gdzie Rzym, gdzie Krym, no ludzie drodzy. 

„The Hungover Games” to najnowsza parodia zgrywająca się – tak dosłownie jak się tylko da – z hitów ostatnich miesięcy. Sam tytuł sugeruje pomysł – skacowani bohaterowie „Kac Vegas” trafiają na Igrzyska Śmierci. A tam marvelowscy superbohaterowie, kury domowe z „Desperate housewives”,  postaci odtwarzane przez Deppa, przeklinający Ted i tak dalej. Wszystko zmiksowane prawdopodobnie bez jakiegoś większego sensu, bez mrugnięć oka, bez kpiarskiego tonu – idiokracja pełną gębą.

Za film odpowiada Josh Stolberg, który na swoim koncie ma przede wszystkim scenariusz do „Piranii 3D” Alexandre Aja, świetnego slashera sprzed kilku lat. Późnej Stolberg nie dał światu niczego znaczącego, za to miał kasę na zrobienie 3 filmów w samym 2013 roku (horror i dwie komedie), z których żaden nie jest jakimkolwiek  sukcesem.

Zachęceni? 🙂

MV5BMTk0NjM3MDk3NV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTEzNTY3MDE@._V1__SX640_SY720_

Na odtrutkę polecam choćby „Top Secret” 🙂

Albo „Kosmiczne jaja”

 

 

Ostatnio dodane