THE HUNGOVER GAMES – zwiastun tak zwanej parodii | FILM.ORG.PL

THE HUNGOVER GAMES – zwiastun tak zwanej parodii
Rafał Oświeciński
20.02.2014


Chyba wszyscy przyznają, że współczesne parodie są najzwyczajniej w świecie żenujące. Raczej to seria nie mających sensu wygłupów nawiązujących do najpopularniejszych filmów ostatnich lat niż intrygująca zabawa w absurd, ironię i nawiązania do nowych i klasycznych filmów. Porównać „Epic movie”, „Superhero movie”, „Strasznych filmów” do dzieł tria ZAZ, dokonań Mela Brooksa czy „UHF” – nie sposób. Gdzie Rzym, gdzie Krym, no ludzie drodzy. 

„The Hungover Games” to najnowsza parodia zgrywająca się – tak dosłownie jak się tylko da – z hitów ostatnich miesięcy. Sam tytuł sugeruje pomysł – skacowani bohaterowie „Kac Vegas” trafiają na Igrzyska Śmierci. A tam marvelowscy superbohaterowie, kury domowe z „Desperate housewives”,  postaci odtwarzane przez Deppa, przeklinający Ted i tak dalej. Wszystko zmiksowane prawdopodobnie bez jakiegoś większego sensu, bez mrugnięć oka, bez kpiarskiego tonu – idiokracja pełną gębą.

Za film odpowiada Josh Stolberg, który na swoim koncie ma przede wszystkim scenariusz do „Piranii 3D” Alexandre Aja, świetnego slashera sprzed kilku lat. Późnej Stolberg nie dał światu niczego znaczącego, za to miał kasę na zrobienie 3 filmów w samym 2013 roku (horror i dwie komedie), z których żaden nie jest jakimkolwiek  sukcesem.

Zachęceni? :)

MV5BMTk0NjM3MDk3NV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTEzNTY3MDE@._V1__SX640_SY720_

Na odtrutkę polecam choćby „Top Secret” :)

Albo „Kosmiczne jaja”

 

 

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Rafał Donica

  Chciałbym poznać na żywo człowieka, który chodzi na taki fajans do kina. I uścisnąć mu rękę. Imadłem.

  • Andriej

   Zauważyliście, jaki pancerz nosi parodia Thora w tle plakatu? Chyba kupowali resztki rekwizytów z „Kronik Riddicka” LMAO

 • Lizergamid

  Ha ha, Top Secret zamiata wszystko, muszę to znowu obejrzeć. Dzisiejsze „komedie” śmieszą mnie raz na 2-3 lata, a człowiek aż tak nie spoważniał, więc to one są kiepskie.

  • Artur Gralla

   val val val yeah

 • Andriej

  Filmy adresowane do ludzi, którzy uważają „Prometeusza” za filozoficzne dzieło, a PewDiePie z Youtube’a za mistrza komedii. Niestety, ludzi takich jest od cholery…

 • Kaczor

  Nie zapominajcie o „The Starving Games” – innej tego typu „parodii” :/ Już filmy Asylum są lepsze…

  • Kelevra

   Samo „Hunger Games” jest kiepską parodią „Battle Royale”…

 • Negatywny

  Ja nie rozumiem w tych nowych pseudoparodiach dlaczego w nich parodiuje się komedie?
  Jaki sens parodiować kac vegas albo teda? Może odrazu powinni zrobić parodię facetów w rajtuzach albo parodię hot shots. Nie rozumiem w ogóle, śmiejemy się z tego, że ktoś się śmieje z czegoś czy co?

 • raffałowski

  Sophie Dee, mniam. Jedyny powód, dla którego być może obejrzę film. :D


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

ALMOST HUMAN. Prawie jak Łowca Androidów

Następny tekst

#120 Mecz ostatniej szansyTagi:

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE