The Amazing Spider-Man 2 | FILM.ORG.PL

The Amazing Spider-Man 2
Rafał Oświeciński
06.12.2013


Co się z Tobą stało, Marcu Webbie?

Po znakomitej komedii, jaką było „500 dni miłości”, wsiąkł ostatecznie w klasycznie blockbusterowe kino stylu zerowego. Odświeżony „Spider-Man” sprzed 2 lat mógł zaskoczyć – facet, który ma raptem jeden film na koncie, do tego gatunkowo odległy, dostaje propozycję ekranizacji komiksu ze wszelkimi zaletami i wadami tego typu produkcji. Czy podołał? Film mógł  się podobać – to lżejsza, bardziej bezpretensjonalna wersja filmu Sama Raimiego. Czy Webb przemycił tam swój styl (który nota bene dopiero się rodził wraz z debiutem). Oczywiście, że nie, cudów nikt nie miał prawa oczekiwać, a Człowiek-Pająk był tak samo naiwny i poczciwy, jak w trzech wcześniejszych odsłonach.

Druga część „The Amazing Spider-Man” szykowana jest na lato 2014. Trailer, który właśnie zadebiutował, to spełnienie czarnych wizji tych, którzy upatrywali w Webbie nowej nadziei kina. Przykro mi, ale jeśli zwyczajowo o sequelach mówi się, że pokazują więcej i głośniej niż „jedynka”, to tutaj te wrażenia ulegają zwiększeniu: jest spektakularna rozwałka, chyba ze 3 bad-guyów, dość niejasna fabuła i tradycyjnie kiepsko animowany główny bohater śmigający nad ulicami.

Kino przesady? Coś w tym jest i wielka szkoda, że pod całością podpisuje się taki zdolniacha jak Webb. Szkoda faceta na takie bzdury i kopiowanie pstrokatego stylu Raimiego.

a tutaj Marc Webb i aktorzy omawiają zwiastun scena po scenie:

the_amazing_spider_man_2_poster_electro

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Jokullus

  Wygląda to co najmniej słabo…

 • canismajoris

  szkoda mi bardziej aktorów, którzy marnują czas na tą produkcję.

 • Mefisto

  Trochę dziwny hype wokół osoby reżysera – jakkolwiek 500 days było świetne, tak „nadzieja kina” i „wsiąkł” są stwierdzeniami o ogromnej przesadzie (bo kiedy niby wsiąkł? po jednym filmie i trailerze – jasnym jest, że ma podpisany kontrakt na 3 filmy, ale potem droga stoi otworem, więc trochę wcześnie na takie gdybania). A sam zwiastun ok – tylko tyle i aż tyle.

 • Piotr Kocięcki

  Spider-Man Webba jest pod każdym względem lepszy od pstrokatego badziewia, jakie zrobił Raimi. Trailer wygląda ok, ale mam wrażenie, że jego najsłabszym elementem jest tytułowy bohater :/

 • Kaczor

  Meh.

 • kartofelek007

  Podobać się. Poprzednia część była bardzo dobra, ta zapowiada się też udanie


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Czarno na białym - Harvey

Następny tekst

Iceman: Historia mordercyOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE