Trailery filmów

Telewizyjne wampiry Guillermo del Toro

Autor: Filip Jalowski
opublikowano

Guillermo del Toro to kolejny reżyser, który obok działalności wielkoekranowej decyduje się na rozpoczęcie romansu z telewizją. Jego „The Strain” ma zadebiutować na łamach stacji FX w lipcu tego roku. Pierwszy sezon serialu będzie liczył trzynaście odcinków. Kilka godzin temu w internecie zadebiutował pierwszy teaser produkcji.

Historia projektu jest jednak nieco dłuższa. „The Strain” miało trafić do telewizji już kilka lat temu. Del Toro nie mógł niestety znaleźć producentów, którzy zainteresowaliby się stworzeniem formatu. Jego agent zaproponował mu wtedy, aby zmienić plany i na podstawie pomysłu wydać serię książek. Reżyser przystał na propozycję. Do pisarskiej pomocy zatrudniono Chucka Hogana, autora „Miasta złodziei” (na podstawie książki powstał dobrze przyjęty film z Affleckiem, Rennerem i Rebeccą Hall). Współpraca Guillermo del Toro i Chucka Hogana zaowocowała wydaniem trzech powieści – „The Strain”, „The Fall” i „The Night Eternal”. W roku 2011 na bazie pomysłu powstała powieść graficzna wydana przez Dark Horse Comics. Ostatecznie historia zatacza jednak koło. To, co u fundamentów miało stać się serialem telewizyjnym zostanie serialem telewizyjnym opartym o literacki pierwowzór.

„The Strain” opowiada o zarazie, która zmienia ludzi w wampiry. Del Toro spogląda na temat poważnie, więc możemy być spokojni o to, że na ekranie nie zobaczymy bladych młodzieńców świecących w świetle słonecznym.

strain2

strain1

Ostatnio dodane