Superman – najnowszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Superman – najnowszy zwiastun
Rafał Oświeciński
17.04.2013


Najnowszy, najświeższy, trzeci zwiastun SUPERMANA Zacka Snydera. Jeśli ktoś oczekiwał – sądząc po obecności Nolana w roli producenta – powtórki z Mrocznego Rycerza, czyli miksu realizmu z konwencją komiksową, to może się rozczarować. Dużo wybuchów, dużo gruzu, dużo efektów, a pośród tego wszystkiego facet z peleryną na plecach latający w te i wewte.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Szymon Pajdak

  Realizmu nie oczekiwałem, a zwiastun sprawił, że mimo, że postaci nie lubię to mam ochotę iść do kina. Może wreszcie przekonam się do tego superbohatera. Jedyne co tak naprawdę razi to CGI, bo w kilku momentach bije po oczach sztucznością (min. około 1,30min). Mimo wszystko czekam!

  • Jakub Piwoński

   odczuwam to samo. to niby nie moja bajka, ale juz od jakiegos czasu jestem tego projektu bardzo ciekaw.

 • Nergal

  Świetne :) Mistrzostwo już się doczekać nie mogę

 • kpt.Stopczyk

  Dziwnym byłoby, gdyby w filmie o supermanie nie było latającego gościa z peleryną.

 • Rafał Donica

  Nigdy nie trawiłem postaci Supermana, nie lubię tak jednowymiarowych superbohaterów. Superman jest nudny bo jest bez skazy, zawsze dobry, zawsze pomocny i sprawiedliwy. Jest nudny, bo jedynym dla niego zagrożeniem jest krypton albo że ktoś mu porwie Lois Lane. Wolę takiego Spider-mana, chłopaka z kompleksami, problemami w życiu osobistym itd. wolę Wolverine’a, który jest typem antybohatera, co i świat uratuje i „spierdalać” powie do Magneto i Xaviera ;). Superman jest dla mnie zbyt przewidywalny, bo na jakiego by wroga nie szedł, to bierze wszystkie kule na klatę (albo na oko jak pokazał Singer) i zawsze wiadomo, że rozwali wszystko co stanie mu na drodze – chyba że porwą mu Lois Lane albo rzucą w niego kryptonem ;). A teraz możecie mi wpierdolić za pobieżną znajomość uniwersum Supermana ROTFL

  • C

   Możemy. Superman to sierota wychowana przez ziemskiego farmera, który przez całe dzieciństwo bał się wchodzić w poważne relacje z ludźmi, ponieważ… mógł ich uszkodzić. Chłopak. który dopiero jako dorosły dowiedział się, że jest kosmitą.

 • Grzegorz Iwanek

  Ale muzyka to taka sobie w tym zwiastunie, w 2 byla kapitalnie dobrana

 • Gittes

  Bezcelowe wydaje się zatrudnianie do roli Jor-Ela Russella Crowe’a, którego rola z definicji musi być niewielka. To samo z Amy Adams, Diane Lane i Costnerem. Wszystkie te nazwiska z pewnością nie były tanie. Zamiast nich można było zapłacić za lepszy scenariusz, ale nie, bo po co. Nieckiekawie się to zapowiada, choć Cavill to dobry wybór.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Chinatown

Następny tekst

Woody Allen i jego filmy cz.6 (1989-1992)OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE