SŁUŻBY SPECJALNE - zwiastun nowego filmu Patryka Vegi | FILM.ORG.PL

SŁUŻBY SPECJALNE – zwiastun nowego filmu Patryka Vegi
Krzysztof Połaski
22.05.2014


Patryk Vega nakręcił nowy film. Co prawda, mając w pamięci jego ostatnie kinowe dokonania, można by zapytać: kogo to obchodzi? Tyle, że „Służby specjalne” – pomijając fatalny plakat, który już wam prezentowaliśmy – zapowiadają się coraz ciekawiej.

Służby specjalne” będą skupiać się na osobach trójki oficerów: podporucznik Aleksandry „Białko” Lach (Olga Bołądź), kapitana Janusza Cerata (Wojciech Zieliński) oraz pułkownika Mariana Bońki (Janusz Chabior). Szczegóły fabuły jeszcze nie są znane, ale już zwiastun zdradza nam, że będzie to mocno osadzony w polskiej rzeczywistości obraz, pełen odniesień do współczesnej polityki. Budowa nowej Polski przez „grupę trzymającą władzę” przy użyciu specsłużb? Brzmi ciekawie.

Równie interesująco wygląda reszta obsady, szczególnie Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Agata Kulesza czy Eryk Lubos. Zdjęcia do filmu, oprócz Polski, realizowano również w Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie.

Patryk Vega w wywiadach wspomina, że nad dokumentacją tej produkcji pracował przez dwa lata. Rozmawiał z prawdziwymi agentami służb specjalnych i niektóre z ekranowych postaci są wzorowane na realnych osobach. Zabieg ten wykorzystał już w „Pitbullu”. Vega zapewnia, że nowy film będzie jeszcze mocniejszy niż debiutanckie dzieło. Premiera w październiku.

Zwiastun prezentuje się bardzo ciekawie i przede wszystkim intryguje. Zresztą, sprawdźcie sami. Poniżej także kilka zdjęć z planu.

1

2

3

4

5

6

Latest posts by Polas (see all) • steppenwolf1982

  podobnie jak sam plakat, wygląda to strasznie tanio i mało zachęcająco

 • Kazik

  Śmieszny jest. Tak jak kiedyś Wiśniewskiego ktoś określił jako Marylin Mansona z Pabianic, tak Patryk Vega jawi mi się jako Quentin Tarantino z Żyrardowa. Przede wszystkim, pierwsze co rzuca się w oczy, to nachalna stylizacja Pani podporucznik „Białko” na damską wersję „Despero”. Vega chce jechać z nowym filmem na sentymentach związanych z „Pittbulem” i jest to bardzo tanie rozwiązanie. Z „Pittbulem” faktycznie mu wyszło, ale tylko dwie pierwsze serie i strasznie mi się nie podobał poroniony pomysł aby Desperski spoza kadru komentował przed każdym z nowych odcinków to co wydarzyło się w poprzednich. Znaczy, pamiętnik pisał, tak? Spowiadał się komuś? Tworzył autobiografię gliny po przejściach? No ale jakoś wyszło. Tak czy owak okazuje się, że Patryk Vega to facet, który zwyczajnie miał pomysł na jeden, jedyny film. „Służby specjalne” to klasyczny, odgrzewany kotlet.

 • Mak

  Według mnie po trailerze to wszystko wygląda bardzo fajnie z wielką przyjemnością zobaczę tą produkcje .

 • Krzysiek eM

  ktoś jeszcze wykłada na niego kase… Polska

 • Mateusz

  Służby specjalne Cały film online http://fullhd.pl/ogladaj/sluzby-specjalne-2014-lektor-pl


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota dnia - Lloyd Kaufman

Następny tekst

PSYCHOZA – mistrzowska gra HitchcockaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE