Seventh Son – trailer | FILM.ORG.PL

Seventh Son – trailer
Rafał Oświeciński
20.08.2013


Dzisiaj coś strasznego. Trailer, który wyszedł przed kilkoma tygodniami, ale miałem to szczęście nie zobaczyć go wcześniej.

Wyobraźcie sobie miks „Starcia Tytanów” z „Harrym Potterem” i „Władcami ognia”, dorzucając do tego szczyptę dwóch hitów Nicolasa Cage’a z ostatnich lat, czyli „Polowania na czarownice” i „Ucznia czarnoksiężnika”. Mało? Wyobraźcie sobie Jeffa Bridgesa w roli mentora (cóż za zaskoczenie, kolejna wyśmienita rola po R.I.P.D.)  i szerzej nieznanego młodego aktora w roli Jedynego. Na krześle reżysera – Siergiej Bodrov, którego zwerbował Warner Bros. po sukcesie „Mongoła”. Ruski jak to Ruski – ma lśnić, błyszczeć, wybuchać.

„Seventh Son” nakręcono już w 2012 roku, ale ze względu na komplikacje z 1) bankrutującym studiem efektów specjalnych Rhytm and Hues; 2) ustaleniem daty premiery i praw do dystrybucji (w końcu dostał je Universal Pictures), długo nie mógł doczekać się nawet zwiastuna.

Ale nie martwmy się, oto i trailer filmu, który po prostu nie może się udać. „Seventh son” podobno jest zainspirowany serią powieści fantasy Josepha Delaneya, z czego słowo „zainspirowany” jest kluczowe – książek nie czytałem, natomiast sądząc po komentarzach czytelników, film nie ma praktycznie nic wspólnego z „Kronikami Wardstone”.

Premiera w styczniu 2014.

PS. Polski tytuł to… „Stracharz”. Nie mam pytań.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


  • zombie001

    Z tego co czytałem w komentarzach w Polsce mamy tytuł „Stracharz” (a nie „Siódmy Syn”), ponieważ taka właśnie terminologia była używana w książkach. Co do trailera to i tak dla mnie wygląda lepiej niż ten z „47 Roninów” (film również w klimatach fantasy) z Keanu Reeves .

  • Grzegorz G

    Wow! czytałem całą (przetłumaczoną) serię i nie sądziłem, że zrobią z tego film! Tyle, że nie wiem co tam robią miecze. Z tego co pamiętam stracharze używali tylko lasek z różnych rodzajów drewna (jarzębinowa na czarownice) i srebrnego łańcucha do krępowania stworów. Książka potrafiła naprawdę wciągnąć i przerazić. Mam nadzieję, że w filmie oddadzą choć trochę klimatu książki.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#52 Blues Brothers

Następny tekst

Czym będzie, może być i nie powinno być MIASTO 44OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE