Trailery filmów

Rigor Mortis – horror wampiryczny z Chin

Autor: Grzegorz Fortuna
opublikowano

Azjaci nieczęsto kręcą horrory o wampirach. Tymczasem chińskie „Rigor Mortis” (z łaciny: stężenie pośmiertne), do którego zwiastun zadebiutował w sieci kilka dni temu, zapowiada się co najmniej ciekawie. Trailer jest szalony, dziwny i oniryczny, nie zdradza za dużo, a przy tym wygląda obłędnie.

Jeśli wierzyć streszczeniu fabuły, które można znaleźć w internecie, przedstawiona w „Rigor Mortis” historia także będzie odległa od standardowych horrorowych schematów. Głównym bohaterem filmu jest wypalony, pozbawiony pracy i odtrącony przez rodzinę aktor, który wynajmuje rzekomo nawiedzony pokój w wielkim osiedlu mieszkaniowym. Początkowo zamierza ze sobą skończyć, w międzyczasie poznaje jednak dziwacznych sąsiadów i wikła się w konflikt z miejscowymi wampirami.

„Rigor Mortis” to reżyserski debiut Juno Maka (gwiazdy pop z Hong Kongu), który odpowiada także za scenariusz i produkcję. Współproducentem jest Takashi Shimizu („Klątwa”). Nie ma raczej szans, żeby film kiedykolwiek wszedł do naszych kin.

 

Ostatnio dodane