Rigor Mortis - pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Rigor Mortis – horror wampiryczny z Chin
Grzegorz Fortuna
04.07.2013


Azjaci nieczęsto kręcą horrory o wampirach. Tymczasem chińskie „Rigor Mortis” (z łaciny: stężenie pośmiertne), do którego zwiastun zadebiutował w sieci kilka dni temu, zapowiada się co najmniej ciekawie. Trailer jest szalony, dziwny i oniryczny, nie zdradza za dużo, a przy tym wygląda obłędnie.

Jeśli wierzyć streszczeniu fabuły, które można znaleźć w internecie, przedstawiona w „Rigor Mortis” historia także będzie odległa od standardowych horrorowych schematów. Głównym bohaterem filmu jest wypalony, pozbawiony pracy i odtrącony przez rodzinę aktor, który wynajmuje rzekomo nawiedzony pokój w wielkim osiedlu mieszkaniowym. Początkowo zamierza ze sobą skończyć, w międzyczasie poznaje jednak dziwacznych sąsiadów i wikła się w konflikt z miejscowymi wampirami.

„Rigor Mortis” to reżyserski debiut Juno Maka (gwiazdy pop z Hong Kongu), który odpowiada także za scenariusz i produkcję. Współproducentem jest Takashi Shimizu („Klątwa”). Nie ma raczej szans, żeby film kiedykolwiek wszedł do naszych kin.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna


  • Samwise

    Wygląda obłędnie! Rzeczywiście szkoda, że filmy z Azji nie wchodzą do kin, ale szkoda też że wiele horrorów omija polskie kina…


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Iluzja

Następny tekst

Fota #28 - Duch i MrokOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE