Prisoners – zwiastuny | FILM.ORG.PL

Prisoners – zwiastuny
Rafał Oświeciński
12.08.2013


Oto „Życzenie śmierci” na nowo – porwanie dziecka, bezradna policja, więc ojciec bierze sprawy w swoje ręce. Rodzicielski wkurw doprowadza go do momentu, w którym nie pozostaje nic innego, jak skuteczne tortury podejrzanego.

Ojcem jest Hugh Jackman, który nareszcie serwuje coś dramatycznego. Podejrzanym jest Paul Dano wyglądający jak rasowy zbok. Policjantem, który nie chce być aż tak bezradny, jest Jake Gyllenhaal. Obok nich Maria Bello, Terrence Howard, Melissa Leo. Całość wygląda i brzmi bardzo obiecująco, tym bardziej, że za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve, Kanadyjczyk, ten od znakomitego „Pogorzeliska” z 2010 roku. Czyli można mieć nadzieję na coś uciekającego przed kliszami i zdecydowanie bardziej ambitnego, co wszystkim widzom powinno wyjść na zdrowie.

Ale znowu odnoszę wrażenie, że zwiastun pokazuje zbyt wiele. To chyba jakaś współczesna choroba marketingu filmowego.

Edit: to nic nowego, ale chyba wartego zapamiętania :)

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


  • JCS

    Ten zwiastun jest już kilka miesięcy w sieci, w międzyczasie wyszedł drugi… tak tylko mówię.

  • JCS

    Sory za dwa komentarze, ale według ludzi, którzy dorwali się do scenariusza przed produkcją (w 2009 był dostępny w sieci) to trailer zdradza mniej niż by się mogło wydawać – historia jest bardzo zagmatwana, bogata w twisty.

  • obserwator

    jake g niczym peter andre. Flava i mysterious girl.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

O tym, jak Jose Giovanni wpłynął na historię kina kryminalnego

Następny tekst

Nie śpię, bo robię wiadomościOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE