Piłkarzyki rozrabiają | FILM.ORG.PL

Piłkarzyki rozrabiają
Rafał Donica
27.01.2014


Już 31 stycznia na ekrany polskich kin, także w wersji 3D, wejdzie argentyńska animacja „Piłkarzyki rozrabiają” (oryg. „Metegol”)! Ale zaraz zaraz, i co z tego? Trailer ni ziębi ni grzeje. Powiem więcej, pozostawił mnie kompletnie obojętnym. Może po prostu przejadły mi się animacje komputerowe z postaciami wyciąganymi z coraz węższych grup „społecznych”? Gadające zabawki, owady, zwierzęta, roboty, auta, samoloty, bohaterowie gier komputerowych, potwory, duchy, jaskiniowcy, długo by wymieniać. Tym razem ożywają piłkarzyki, i nie wiem czy tego już nie za wiele. Do tego jakieś latające pojazdy… gdyby nie ocena 7,7 na IMDb stwierdziłbym, że nadciąga wielka katastrofa, ale skoro 1,5 tysiąca użytkowników tego serwisu wygenerowało tak wysoką średnią, może w tym filmie jest jednak moc. Przekonamy się o tym na przełomie stycznia i lutego, a tymczasem podzielcie się z nami waszymi wrażeniami z polskiego zwiastuna.

pilkarzyki rozrabiaja

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • Dareth

    Tytuł tego filmu mnie rozwalił. Nie ma to jak nawiązać do ”Minionki Rozrabiają”. Pewnie myślą, że podobny sukces odniosą i pewnie się przeliczą…


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Kino w złym guście – odcinek 4

Następny tekst

Jeśli nikt nie chwali twojego filmu, pochwal go samOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE