Out of the Furnace - pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Out of the Furnace – pierwszy zwiastun
Grzegorz Fortuna
12.07.2013


„Out of the Furnace” wygląda na ciekawy przykład filmu, o którym jeszcze wczoraj nikt nie słyszał, a który może okazać się co najmniej bardzo dobry. Fabuła opowiada o dwóch braciach – kiedy starszy (Christian Bale) trafia do więzienia, młodszy (Casey Affleck) wikła się porachunki z lokalnym gangiem. Po wyjściu z kryminału bohater Bale’a musi ratować brata. To, co nadaje całości interesującego klimatu, to umiejscowienie opowieści: „Out of the Furnace” rozgrywa się w małym robotniczym miasteczku, pogrążonym dodatkowo w kryzysie ekonomicznym, a więc w społeczności podobnej do tej z rewelacyjnego „Do szpiku kości” Debry Granik.

Oprócz Bale’a i Afflecka w filmie Scotta Coopera (twórcy bardzo dobrze ocenianego „Szalonego serca” z Jeffem Bridgesem) pojawi się cała plejada znanych aktorów: Woody Harrelson, Forest Whitaker, Zoe Saldana i Willem Dafoe.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz FortunaPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Wypełnić pustkę

Następny tekst

Pacific RimOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE