Out of the Furnace - pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Out of the Furnace – pierwszy zwiastun
Grzegorz Fortuna
12.07.2013


„Out of the Furnace” wygląda na ciekawy przykład filmu, o którym jeszcze wczoraj nikt nie słyszał, a który może okazać się co najmniej bardzo dobry. Fabuła opowiada o dwóch braciach – kiedy starszy (Christian Bale) trafia do więzienia, młodszy (Casey Affleck) wikła się porachunki z lokalnym gangiem. Po wyjściu z kryminału bohater Bale’a musi ratować brata. To, co nadaje całości interesującego klimatu, to umiejscowienie opowieści: „Out of the Furnace” rozgrywa się w małym robotniczym miasteczku, pogrążonym dodatkowo w kryzysie ekonomicznym, a więc w społeczności podobnej do tej z rewelacyjnego „Do szpiku kości” Debry Granik.

Oprócz Bale’a i Afflecka w filmie Scotta Coopera (twórcy bardzo dobrze ocenianego „Szalonego serca” z Jeffem Bridgesem) pojawi się cała plejada znanych aktorów: Woody Harrelson, Forest Whitaker, Zoe Saldana i Willem Dafoe.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Latest posts by Grzegorz Fortuna (see all)
Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Wypełnić pustkę

Następny tekst

Pacific RimOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE