Niezgodna – trailer | FILM.ORG.PL

Niezgodna – trailer
Rafał Donica
17.03.2014


No, no, no, dawno już nie widziałem trailera, który pozostawiłby mnie tak obojętnym. „Niezgodna” pod żadnym względem nie trafia w mój filmowy gust. Niby są sceny akcji, szybkie tempo, Kate Winslet na drugim planie i ciekawy punkt wyjścia (społeczeństwo przyszłości dzieli się na pięć frakcji i można przynależeć tylko do jednej z nich), ale, przynajmniej w trailerze, podane to wszystko zostało bez większej emocji czy nerwu.

Główną bolączką projektu wydaje się być odwtórczyni głównej roli Shailene Woodley, jakaś taka nijaka, mydłkowata, o urodzie zastraszonej kury domowej, wcielająca się w „wybrańca”, czyli tytułową Niezgodną. Okazuje się, że owa Niezgodna pasuje do więcej niż jednej frakcji, przez co staje się zagrożeniem dla systemu i musi, jak to krzyczała Samanta w „Raporcie mniejszości” – Ruuuuuuuun! Jak napisałem kilka zdań wyżej, mnie trailer kompletnie nie wzruszył i pozostaje mi wierzyć sloganowi reklamowemu, że film „Based on the Worldwide Bestseller”. Jak dla mnie jednak, to o jednego filmowego „wybrańca” za dużo, a całość śmierdzi mi „Igrzyskami śmierci”, młodzieżowym akcyjniakiem, którego to gatunku nie trawię.

Polska premiera 8 kwietnia. Nie czekam.

niezgodna

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał DonicaPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Obietnica

Następny tekst

#162 Imperium kontratakujeOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE