Mr Pip – zwiastun | FILM.ORG.PL

Mr Pip – zwiastun
Rafał Oświeciński
29.04.2013


Hugh Laurie próbuje uciec ze szpitala, naprawdę.

Po przeskoczeniu rekina wskoczył na okręt kierowany przez Andrew Adamsona, reżysera dwóch pierwszych „Shreków” oraz obu części „Narnii”, czyli – gdyby brać pod uwagę średnią ilość zarobionej kasy przez każdy wyreżyserowany film – jednego z najbardziej kasowych (jeśli nie naj) twórców na świecie.

„Mr Pip” dzieje się na Papui Nowej Gwinei i opowiada o nauczycielu (dr House), który uczy lokalne dzieci. Uczy życia, oczywiście. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w dżungli? Coś w tym jest, tym bardziej, że Laurie, niczym Robin Williams, szarżuje aż miło.

 

 

 

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


  • Radzimir

    Dr House pedagogiem? Zwiastun mnie zaintrygował, ale film jeszcze nie ma dystrybutora. I raczej nie prędko zobaczymy. Niemniej jestem ciekawy.

  • asrioe

    no niestety dla mnie musiałby zagrać w charakteryzacji z Avatara żebym nie widział w nim dr. Hausa. Najlepsze jest to że oglądam wszystko co leci a dr. Hausa nie obejrzałem nawet 1 odcinka, ba nawet 10 min. Jak ja się z tym uchowałem ? A mimo wszystko jeżeli chodzi o H. Laurie to chyba w Łodzi na pierwszym roku mogą omawiać jego historię jako wzorcowy przykład zaszufladkowania. elo


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Synowie Lee Marvina

Następny tekst

RealityOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE