"Monsters: Dark Continent" - pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

„Monsters: Dark Continent” – pierwszy zwiastun
Grzegorz Fortuna
05.09.2013


„Monsters” Garetha Edwardsa (w Polsce dystrybuowany pod tytułem „Strefa X”) to jeden z tych niskobudżetowych filmów science-fiction, którym – dzięki ciekawie prowadzonej fabule i umiejętnościom reżyserskim debiutującego Edwardsa – udało się osiągnąć spory jak na kino niezależne sukces. Przy budżecie wynoszącym zaledwie pół miliona dolarów „Monsters” zarobiło ponad cztery miliony, a Gareth Edwards został zaproszony do Hollywood, gdzie kręci właśnie nową wersję „Godzilli”.

Równocześnie powstaje także sequel debiutu Edwardsa, a na stołku reżyserskim zasiada niejaki Tom Green – reżyser kompletnie nieznany, mający na koncie jedynie kilka krótkometrażówek i kilka odcinków seriali („Blackout” i popularne także w Polsce „Misfits”).

Czy kręcenie sequela ma sens? Trudno w tej chwili powiedzieć, biorąc pod uwagę, że zwiastun to w zasadzie jedna krótka scenka, która niewiele o samym filmie mówi, a opis fabuły, który można znaleźć na IMDB, też jest raczej enigmatyczny i lakoniczny. Wygląda to jednak na swój sposób intrygująco i ciekawie.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Latest posts by Grzegorz Fortuna (see all)
Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota #71 - Dwayne „The Rock” Johnson

Następny tekst

#60 Nieśmiertelny 2OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE