Trailery filmów

Maleficent – pierwszy zwiastun

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Oto kolejna filmowa trawestacja słynnych baśni. Tym razem na tapecie już nie „Królewna Śnieżka”, a „Śpiąca królewna”, która jest przy okazji również bohaterką serialu „Once Upon a Time”, wywracającego do góry nogami bajkową konwencję… Można więc mówić o swoistej modzie. „Maleficent”, którego pierwszy zwiastun znajdziecie poniżej, skupia się na czarnym charakterze z baśni Charlesa Perraulta – to historia Śpiącej Królewny ale opowiedziana niejako przez jej antagonistkę, Maleficent, złą czarownicę.

Reżyseruje Robert Stromberg, dla którego jest to debiut. Wcześniej odpowiadał za… scenografię w „Avatarze”, „Alicji w krainie czarów” lub „Ozie, wielkim i potężnym”. Jak sobie poradził z najważniejszą, najbardziej wymagającą fuchą, to dopiero przekonamy się w końcówce maja przyszłego roku.

W roli głównej – Angelina Jolie wyglądająca zjawiskowo tak w filmie, jak i na plakacie. Poza nią zobaczymy Elle Fanning, Sharlto Copleya, Mirandę Richardson, Sama Riley.

Jak wygląda zwiastun? Bardzo dobrze – kreśli odpowiedni klimat historii i zdecydowanie zachęca do odwiedzenia kina. Kłopot tylko w tym, że to produkcja Disneya, a to implikuje z kolei fakt, że kategoria będzie odpowiednio niska, więc nici z seansu tylko dla dorosłych. Choć kto wie, może uda się przemycić odrobinę zdrowej przemocy (ahhhhrrr), tak jak to miało miejsce w niedocenionym „The Lone Ranger”…

77058

Ostatnio dodane