Maleficent – pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Maleficent – pierwszy zwiastun
Rafał Oświeciński
13.11.2013


Oto kolejna filmowa trawestacja słynnych baśni. Tym razem na tapecie już nie „Królewna Śnieżka”, a „Śpiąca królewna”, która jest przy okazji również bohaterką serialu „Once Upon a Time”, wywracającego do góry nogami bajkową konwencję… Można więc mówić o swoistej modzie. „Maleficent”, którego pierwszy zwiastun znajdziecie poniżej, skupia się na czarnym charakterze z baśni Charlesa Perraulta – to historia Śpiącej Królewny ale opowiedziana niejako przez jej antagonistkę, Maleficent, złą czarownicę.

Reżyseruje Robert Stromberg, dla którego jest to debiut. Wcześniej odpowiadał za… scenografię w „Avatarze”, „Alicji w krainie czarów” lub „Ozie, wielkim i potężnym”. Jak sobie poradził z najważniejszą, najbardziej wymagającą fuchą, to dopiero przekonamy się w końcówce maja przyszłego roku.

W roli głównej – Angelina Jolie wyglądająca zjawiskowo tak w filmie, jak i na plakacie. Poza nią zobaczymy Elle Fanning, Sharlto Copleya, Mirandę Richardson, Sama Riley.

Jak wygląda zwiastun? Bardzo dobrze – kreśli odpowiedni klimat historii i zdecydowanie zachęca do odwiedzenia kina. Kłopot tylko w tym, że to produkcja Disneya, a to implikuje z kolei fakt, że kategoria będzie odpowiednio niska, więc nici z seansu tylko dla dorosłych. Choć kto wie, może uda się przemycić odrobinę zdrowej przemocy (ahhhhrrr), tak jak to miało miejsce w niedocenionym „The Lone Ranger”…

77058

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał OświecińskiPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

UTOPIA, czyli komiks na małym ekranie

Następny tekst

Ku chwale ekranowego hedonizmuOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE