ŁOTR JEDEN – pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

ŁOTR JEDEN – pierwszy zwiastun
Rafał Oświeciński
07.04.2016


ŁOTR, co??!

Znaczy, LOTR?! Lord of the Rings?

Ach, ci uroczy dystrybutorzy, na ich pomysłowość zawsze można liczyć. Tym razem padło na oczekiwany Rogue One: A Star Wars Story, który w polskim tłumaczeniu nazywa się Łotr Jeden. Gwiezdne Wojny – historie. Teoretycznie wszystko gra, bo chodzi w końcu o nazwę statku kosmicznego i takie koślawe nazewnictwo ma jako takie uzasadnienie, ale tytuł roboczy, który często padał, czyli Eskadra łotrów, brzmiał… no cóż, lepiej. Może to kwestia gustu, ale naprawdę rzadko można natknąć się na komentarz bardziej wyrozumiały dla tłumacza, a najczęściej słychać gromy ciskane w dystrybutora. Jest zwyczajnie niezgrabnie, ale burza jest. Może o to chodzi?

A oto i zwiastun. Krótki, ale w klimacie tradycyjnego trailera niż teasera. Ładny, zgrabny i dokładnie taki, jaki być powinien. Najlepsza scena? Oczywiście AT-AT.

Czego się spodziewacie?

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


  • Dawid Myśliwiec

    Pamiętam jak za małolata koniecznie chciałem dowiedzieć się co oznacza pseudonim Rogue z X-Men. W słowniku znalazłem słowo „szelma” i strasznie mnie jednocześnie rozśmieszyło i przypadło do gustu. Prawda, że lepiej: Szelma Jeden? :D

    • Jakub Piwoński

      ja tam dałbym „huncwot jeden”, a co.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Lucky Number Slevin. Zabójczy numer po 10 latach

Następny tekst

Krytyk i eunuch, czyli fanboye i recenzenciOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE