Last Days on Mars – Prometeusz na Marsie? | FILM.ORG.PL

Last Days on Mars – Prometeusz na Marsie?
Rafał Oświeciński
16.09.2013


„Prometeusz” na Marsie – tak można podsumować minutę w towarzystwie trailera „Last Days on Mars”. Jak niebezpieczny jest pobyt na tej planecie dowiedli zarówno Brian de Palma ze swoją „Misją na Marsa” i Antony Hoffman (kto?!) z „Czerwoną planetą”. Niewdzięczny, nieprzyjazny i zabójczy – twórcy filmowi trzymają się od Marsa z daleka, choć można być pewnym, że planeta ta potencjał ma duży.

Czy „Last Days on Mars” zmieni ten tragiczny wizerunek? Mamy debiutanta na reżyserskim stołku. Mamy ekspedycję naukową. Mamy COŚ. To COŚ dostaje się do wnętrza jednego z naukowców. Na pewno tego nie znacie. I nie zgadniecie, co się dzieje dalej!

W rolach głównych: Liev Schreiber, Elias Koteas, Olivia Williams i grono niezbyt znanych aktorów i aktorek.

Zabawne.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • rebelmale

  Hm, jakbym widział remake „Aliena” prawie…

 • Fidel

  Mimo tego, że aktorsko jest dobrze, a pierwsze minuty filmu są obiecujące, to w ogólnym rozrachunku „Last Days on Mars” wypada baaaaardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć, że słabo. Scenografia na plus (bez fajerwerków, ale solidnie).

  • Jakub Piwoński

   Fidel, a ty już widziałeś? W Cannes rozumiem?

 • Mike

  Filmy o Marsie mają podobnego pecha jak marsjańskie sondy. Co jakiś czas misja się udaje ale przeważnie to katastrofa ;)

 • Ojciec Fernando

  Filmów z akcją na obcej planecie nigdy za wiele, ale jakoś średnio zapowiada się ten film. Premierę miał niby w Cannes, ale jakoś przeszedł bez echa.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Jobs

Następny tekst

#66 HesherTagi: ,

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE