"Labor Day" - nowy film Jasona Reitmana | FILM.ORG.PL

„Labor Day” – nowy film Jasona Reitmana
Grzegorz Fortuna
09.09.2013


Jason Reitman jest jednym z tych reżyserów, którym ufam bezgranicznie. Jak dotychczas żaden z jego filmów („Dziękujemy za palenie”, „Juno”, „W chmurach” i „Kobieta na skraju dojrzałości”) mnie nie zawiódł, przy czym każdy kolejny wnosił coś do twórczości tego młodego reżysera. Reitman ma niesamowitą umiejętność przyglądania się swoim bohaterom z empatią i ciepłem, portretowaniu ich w zabawny, ale niejednoznaczny sposób. Jego filmy to znakomity przykład amerykańskiego „kina środka”; to niegłupie, w wielu wypadkach ironiczne i złożone komediodramaty z najwyższej półki.  

Najnowszy projekt Reitmana, „Labor Day” na podstawie powieści Joyce Maynard, opowiadającej o samotnej matce ukrywającej uciekiniera, zadebiutował właśnie na festiwalu w Toronto, gdzie zebrał głównie pozytywne recenzje (81% na Rotten Tomatoes). Główne role w filmie grają przedstawiciele hollywoodzkiej ekstraklasy – Josh Brolin i Kate Winslet – a także Tobey Maguire. Z okazji festiwalowej premiery w Internecie pojawił się krótki klip z filmu – to co prawda jeszcze nie zwiastun, a tylko jedna, niespełna minutowa, ale za to sympatyczna scenka.

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Latest posts by Grzegorz Fortuna (see all)
Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#62 Rocky IV

Następny tekst

Kto wygra mecz? O festiwalu filmowym w GdyniOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE