Jest i pierwszy zwiastun EXODUS: GODS AND KINGS | FILM.ORG.PL

Jest i pierwszy zwiastun EXODUS: GODS AND KINGS
Rafał Oświeciński
09.07.2014


Były plakaty, jest i pierwszy zwiastun.

Co widać? Wiele, ale bez zdradzania największych smakowitości. Geneza konfliktu między Mojżeszem a Ramzesem, niewolnictwo, plagi egipskie, wojna, kawałek Morza Czerwonego. Krzew gorejący, góra Synaj i ogólna boskość Mojżesza są niedostrzegalne. Wiele osób słusznie sugerowało, że Scott przygotowuje nową wersję „Gladiatora” – i rzeczywiście, echa tego filmu słychać wyraźnie.

christian-bale-as-moses-in-exodus-gods-kings

exodus-bale-edgerton

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Jakub Piwoński

  już sama zapowiedź tego filmu była dla mnie wystarczającą zachętą, ale teraz, po plakacie i zwiastunie, będę czekać na nowy film Scotta z wypiekami na twarzy.

 • frost

  wizualnie wszystko się zgadza, jest rozmach, ale „Syndrom Prometeusz” każe studzić emocje… wait and see.

  • Andriej

   „Syndrom Prometeusz” – WŁAŚNIE! dLATEGO JA TEŻ SIĘ NIE JARAM

 • canismajoris

  Jaram się jak Helikopter w Ogniu

 • bobzielarz

  Ten film się nie uda…

 • Lizergamid
 • Jak dla mnie to szału nie ma i wszechobecne komentarze porównujące go z Gladiatorem są zdecydowanie na wyrost.

  • nedStark

   Z tym, że to nawet koncepcyjnie przypomina „Gladiatora” osadzonego w starotestamentowych czasach. Zamień dwóch głównych bohaterów: Crowe=Bale, Phoenix=Edgerton. Poniekąd postacie, grane przez Crowa i Phoenixa, też były „braćmi” – ten pierwszy był takim synem jakiego chciał Marek Aureliusz, ten drugi był prawowitym dziedzicem tronu. Pojawia się konflikt między bohaterami, postać Crowa (Bale’a) trafia tak jakby na wygnanie i zostaje zdegradowana społecznie (Maximus zostaje zniewolony i jest zmuszony walczyć u boku niewolników/Mojżesz dostaje misje wyzwolenia żydów, którzy w tym okresie są właśnie egipskimi niewolnikami). Później dochodzi do konfrontacji z Commodusem/Faraonem :D

   Zdecydowanie bardziej „Exodus” przypomina „Gladiatora” niż np. „Królestwo Niebieskie”, choć oczywiście są różnice. W końcu to dwie odrębne historie. Było by miło, gdyby Scottowi wyszło coś na miarę jego najlepszych filmów. Może pokazał by niedowiarkom, że jeszcze się nie wypalił do końca :D

   • Jasne są podobieństwa i to duże, ale chodziło mi o to, że ten film nie dorówna Gladiatorowi. Niestety nie czuje tej historii z tymi bohaterami, wydaje się to sztuczne i mało przekonywujące. To dopiero trailer i nie ma co przekreślać filmu, ale będę bardzo zaskoczony jak Scott zrobi z tego coś ciekawego.

 • Przemysław Baran

  niezłe mieli wtedy salony fryzjerskie -Mojżesz normalnie jak z żurnala .

 • Mateusz

  Co roku robiliście latem ranking najlepszych filmów. Czy w tym roku można spodziewać się najlepszych filmów lat 60-tych? Byłoby miło. Szczególnie że powstało wtedy naprawdę wiele dobrych filmów.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Pierwsze plakaty do EXODUS Ridleya Scotta

Następny tekst

OculusOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE