"Jack Ryan: Shadow Recruit" - pierwszy trailer | FILM.ORG.PL

„Jack Ryan: Shadow Recruit” – pierwszy zwiastun
Grzegorz Fortuna
05.10.2013


Kenneth Branagh i Joss Whedon to dwa – wydawałoby się – totalne przeciwieństwa. Pierwszy na potęgę ekranizował Szekspira, drugi jest papieżem wszystkich geeków tego świata. Po tym, jak spotkali się na planie „Thora”, Whedon postanowił nakręcić niskobudżetową, czarno-białą ekranizację „Wiele hałasu o nic”, a Branagh… wsiąkł w świat Hollywoodu na dobre i robi teraz b-klasowego akcyjniaka z bohaterami nakreślonymi, jak głosi plakat, „na podstawie postaci stworzonych przez Toma Clancy’ego”.

Jakkolwiek zabawna nie byłaby ta nagła zmiana ról, „Jack Ryan: Shadow Recruit” w reżyserii Branagha wygląda raczej przeciętnie albo nawet słabo – jak typowy post-bourne’owski film akcji z wielkim spiskiem w tle i bezpłciowym aktorem w roli głównej. Co ciekawe, na drugim planie same gwiazdy: Keira Knightley, Kevin Costner i Branagh w roli rosyjskiego superzbira.

 

Jack-Ryan-Shadow-Recruit

040f6c01-d4fb-43a8-b7a3-8d25de780448_jackryan_trailer_blog_gs

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna


 • Piotr Kocięcki

  Dwie uwagi do autora tekstu:

  1. To nie jest film klasy B. Nie z budżetem rzędu 100 milionów.
  2. To nie jest adaptacja żadnej powieści Clancy’ego. Studio ma prawa do postaci, ale nie ma praw do żadnej książki z Ryanem, więc stworzyło własną historię.

  Zwiastun wygląda przeciętnie. Szkoda, że niedawno zmarły Clancy zostanie zapamiętany przez młodszą widownię jako współtwórca średniego akcyjniaka :(

  • Grzegorz Fortuna

   1. Formalnie nie jest, chodziło mi raczej o to, że wygląda jak b-klasowy, szczególnie w momentach z Branaghem-Rosjaninem ;)
   2. To prawda, bohaterowie zostali nakreśleni „na podstawie bohaterów stworzonych przez Clancy’ego”, już poprawione :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Legenda Kaspara Hausera

Następny tekst

GrawitacjaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE