Into the Storm – zwiastun | FILM.ORG.PL

Into the Storm – zwiastun
Rafał Donica
29.03.2014


Kilka dni temu odświeżałem sobie „Twistera” Jana de Bonta (o dziwo, ząb czasu tylko nieznacznie nadgryzł ten film). Podczas seansu zastanawiałem się, dlaczego w latach 90. nikt nie poszedł za ciosem, wszak „Twister” zdrowo szalał w kinach wsysając całkiem sporo kasy, i nie nakręcił kolejnych części. W trakcie ostatnich dwóch dekad mieliśmy bodaj tylko jeden film – „Pojutrze” Emmericha – w którym przez  chwilę śmigały tornada. „Sharknado” nie liczę, bo rekiny wkręcone w trąbę powietrzną… nie liczą się i już ;). Tymczasem „cichcem”, bo nic przedtem o tym projekcie nie słyszałem, na srebrny ekran zmierza „Into the Storm”.

Trailer jaki jest, każdy widzi, jest głośno, burzliwie i wietrznie – fajny pomysł z kontrastowaniem ciszy z odgłosami żywiołu. O ile ujęcia ludzi wciąganych przez naturalny odkurzacz nie zrobiły na mnie większego wrażenia, tak po ujrzeniu sekwencji z Boeingami pyrganymi przez wicher na lewo i prawo niczym zabawki, uznałem, że „Into the Storm” ma moją uwagę! Reżyseruje  Steven Quale („Oszukać przeznaczenie 5”), w rolach głównych Thorin Dębowa Tarcza i żona Ricka z „Walking Dead” – sorry, że tak ich przedstawiam, ale nazwisk pewnie nikt by nie skojarzył. Premiera w USA w sierpniu 2014.

into-the-storm

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał DonicaPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Zapaśnik

Następny tekst

Mandela: Droga do wolnościOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE